Fanúšikovia Twilight ságy sa môžu tešiť na novinku zo sveta upírov, začiatkom augusta vyjde nová kniha

  • 4. augusta 2020 sa na pultoch kníhkupectiev objaví nová kniha od Stephenie Meyer, autorky známej ságy Twilight
  • Pôjde o trochu iný pohľad, kniha by mala byť napísaná z perspektívy Edwarda
twilight
TASR/AP: Matt Sayles/Invision, Instagram: authorallisonashley
  • 4. augusta 2020 sa na pultoch kníhkupectiev objaví nová kniha od Stephenie Meyer, autorky známej ságy Twilight
  • Pôjde o trochu iný pohľad, kniha by mala byť napísaná z perspektívy Edwarda

Midnight Sun je kniha autorky Stephenie Meyer, ktorá stojí za úspešnou ságou Twilight (Súmrak). Tá oznámila v rannej show pre Good Morning America, že chystá jej pokračovanie, informuje independanteagle.com. Pôjde o trochu iný pohľad, kniha by mala byť napísaná z perspektívy Edwarda, hlavnej postavy obľúbenej ságy.

Všetko bude, aj Bella, aj láska

Akurát s Edwardovym komentárom a myšlienkovou analýzou jeho prežívania. Autorka sľubuje, že Midnight Sun poodhalí okrem iného aj Edwardov život ešte predtým, než spoznal svoju osudovú lásku. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Garota Hipster Store ® (@garotahipsterstore),

Keď v roku 2005 vyšla prvá kniha Twilight, zavládla hystéria. Jej prvý diel bol do slovenčiny preložený v roku 2008. Následne si mohol vidieť kinoverziu. Obsahovala tri príbehy, a to Zatmenie (Eclipse), Nový mesiac (New Moon) a Breaking Down v dvoch častiach.

Vo filmoch si zahral Robert Pattinson a Kristen Stewart. Filmy boli tak úspešné, že doposiaľ zarobili 3,3 miliardy dolárov.

Posledná časť, ktorá mala v kinách premiéru v roku 2010, zarobila za prvých 5 dní premietania 161 miliónov dolárov, čo je v prepočte asi 128 miliónov eur. Za prvý deň premietania, čo bolo 30. júna 2010, nechali diváci v pokladniciach kín asi 54 miliónov eur, informovala agentúra TASR.

Upírska sága bola tak populárna, že sa z nej stal doslova kult. 

Jej záverečná časť dokonca vytvorila predajný a návštevný rekord, celosvetovo zarobila až 340,9 miliónov dolárov. Rozdelená bola do dvoch častí, autori chceli nechať divákovi čas na vytváranie vlastného príbehu a tajomného sveta. Preto druhá časť šliapala na krk favoritovi roku 2012, ktorým bol vtedy Avengers so ziskom 1,51 miliárd dolárov, píše The Guardian

Zdroje: theguardian.com, independanteagle.com, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech