Fashion fail roka: Spolupráca Nike x Tiffany je katastrofou, ľuďom je na smiech

  • Mnohí z nás netrpezlivo čakali na odhalenie sneakers Nike x Tiffany & Co. Air Force 1 1837
  • Prvé vizualizácie sú tu a ľudia ostali zhrození
nike tiffany
Instagram/fbl_magazine
  • Mnohí z nás netrpezlivo čakali na odhalenie sneakers Nike x Tiffany & Co. Air Force 1 1837
  • Prvé vizualizácie sú tu a ľudia ostali zhrození

Ako sa hovorí – sneakers Nike nie sú len obyčajné tenisky, ale životný štýl. Populárny brand má za sebou niekoľko mimoriadne úspešných spoluprác, v tomto prípade však o príjemnom prekvapení, ktoré zdvihne svet zo stoličiek, hovoriť určite nemôžeme. 

Všetky sociálne siete sú aktuálne doslova zaplavené vizualizáciami, na ktoré sme tak netrpezlivo čakali. Nike totiž cez víkend ohlásil, že sa púšťa do spolupráce s ikonickou značkou Tiffany & Co. a výsledkom budú sneakers, ktoré mali byť podľa popisu „legendárne“. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nike (@nike)

Legendárne v inom zmysle

Legendárne síce, nakoniec, sú, avšak v úplne inom zmysle, než sme čakali. Predovšetkým TikTok je aktuálne doslova zaplavený rôznymi reakčnými videami, v ktorých sa ľudia takmer jednohlasne zhodujú na tom, že aktuálne ide doslova o fashion fail roka – a aj keď je ešte len február, dizajnéri budú mať čo robiť, aby tento nelichotivý titul „prekonali“. 

Ako informuje Hollywood Reporter, model Nike x Tiffany & Co. Air Force 1 1837 mal byť oslavou 40. narodenín modelu Air Force. Fanúšikovia týchto ikonických tenisiek teda oprávnene čakali naozaj veľa, pretože tento model je nielenže mimoriadne obľúbeným, ale Nike v minulosti predstavili hneď niekoľko extrémne vydarených spoluprác. 

Medzi ne patrila napríklad kolaborácia s luxusnými značkami ako Dior, Louis Vuitton či Swarovski. Tieto modely sa stali doslova dizajnérskymi klenotmi a dnes majú hodnotu tisícok eur. V prípade kolaborácie s Tiffany to tak ale, žiaľ, nebude. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Fashion.Beauty.Love (@fbl_magazine)

Dizajn je mimoriadne nudný, doplnky sú na smiech

Tak veľmi očakávané dizajny sa objavili ani nie na instagramovom účte Nike, ale Tiffany & Co. Nájsť tu môžeme od víkendu 2 posty – jeden fotografický a jeden filmový pás. 

Vo fotoposte nám značka predstavila doplnky, ktoré budú v rámci tejto kolaborácie dostupné. Ide o „originálnu“ kefku na čistenie tenisiek, ďalej o obyčajný obuvák a o šnúrky v typickej Tiffany & Co. farbe.

Dostupný je však aj posledný, štvrtý doplnok, kvôli ktorému sú dokonca niektorí ľudia na pochybách, či ide o realitu, alebo len o nejaký fór. Posledným doplnkom je totiž píšťaľka zavesená na retiazke. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tiffany & Co. (@tiffanyandco)

Najdôležitejšími ale sú, resp. mali byť, samozrejme tenisky. Fanúšikovia modelu Air Force sa zhodujú už v tej najzásadnejšej veci – a to síce v zle zvolenej farbe. Collab Nike x Tiffany & Co. totiž siaha po čiernom modeli, ktorý vo všeobecnosti nie je veľmi obľúbeným, a v módnych kuloároch sa niekedy humorne prirovnáva k fontu Comic Sans. 

Faktom však je, že tento nie veľmi šťastný počin by nezachránili ani biele Air Forces. Celý dizajn totiž spočíva v zafarbení fajky Nike do klasickej Tiffany & Co. farby a v umiestnení striebornej platničky na zadnú časť tenisky. Posledným spomenutiahodným detailom je logo Tiffany & Co. vyšité na jazyku. Tenisky sú navyše semišové, takže dizajnéri siahli po tom na údržbu najnáročnejšom materiáli. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa godmeetsfashion (@godmeetsfashion)

Ako informuje GQ Magazine, model bude do predaja oficiálne pustený 7. marca a cena tenisiek bude 400 dolárov, teda cca 340 eur. Vyššie spomínané doplnky súčasťou balenia nebudú, budú predajné samostatne.

Páči sa ti dizajn týchto tenisiek?

Nie veľmi nadšených fanúšikov nezaujala len píšťalka, ktorej akosi chýba nejaký hlbší kontext, ale taktiež kefka na čistenie tenisiek, ktorú si mnohí mýlia so zubnou kefkou. Vzhľadom na nie veľmi podarený dizajn samotných doplnkov je však ich cena doslova prestrelená. Forbes informuje, že sumy za jednotlivé produkty sa budú pohybovať v rozmedzí 250 – 450 dolárov. 

Zdroje: Hollywood Reporter, GQ Magazine, Forbes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá