Ferrari šokovalo celý svet, keď potvrdilo, že sa reálne dočkáme prvého SUV

  • SUV je momentálne určite jedným z najobľúbenejších segmentov medzi automobilmi.
  • Do boja sa zapájajú aj automobilky, od ktorých by sme to vôbec nečakali.
  • Najprv Porsche, potom Lamborghini, no a teraz sa chystá rozmútiť vody aj SUV od Ferrari.
autorevolution.com
  • SUV je momentálne určite jedným z najobľúbenejších segmentov medzi automobilmi.
  • Do boja sa zapájajú aj automobilky, od ktorých by sme to vôbec nečakali.
  • Najprv Porsche, potom Lamborghini, no a teraz sa chystá rozmútiť vody aj SUV od Ferrari.

Nové správy portálu Auto Express pred pár dňami potvrdili, že Sergio Marchionne, generálny riaditeľ Fiat-Chrysler a predseda spoločnosti Ferrari, plánuje svetu predstaviť SUV značky Ferrari už v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Túto informáciu potvrdil aj vedúci spoločnosti ešte v minulom roku v októbri, keď sa vyjadril, že v tom čase mali naplánovanú výrobu na ďalších 30 mesiacov. Po vyčerpaní tejto kapacity je podľa môjho názoru čas na ďalší krok, a tým má byť práve spomínané SUV.

Podľa najaktuálnejších informácií a komentárov všetko naznačuje tomu, že SUV od Ferrari je viac menej istou vecou, aj keď ako vždy, aj v tomto procese existujú rôzne neobchodné obmedzenia a bariéry, ktoré našťastie nie sú neriešiteľné. O vzhľade a jazdných vlastnostiach sa jednoznačne vyjadril aj generálny riaditeľ automobilky, ktorý má jasnú predstavu o tom, v ktorých aspektoch sa rukopis Ferrari nestratí.

„Vyzerať bude presne tak, ako by úžitkové auto vyzerať malo. No jazdiť musí ako Ferrari.“ Sergio Marchionne

Pravdepodobne by to mala byť odpoveď talianskej automobilky na iné výkonné SUV z dielne talianskych, ale aj iných automobiliek, vrátane spoločnosti Alfa Romeo. Ich model Alfa Romeo Stelvio QV totižto drží rekord na okruhu Nurburgringu. Zároveň by malo byť nové SUV od Ferrari priamym konkurentom ďalšej talianskej automobilke, a síce Lamborghini, ktoré nie tak dávno predstavilo svoje prvé SUV – Urus.

Nemyslím si, že sa Ferrari obáva Alfa Romeo. Ferrari vyvinie maximálne úsilie na vybudovanie najrýchlejšieho SUV.“ vyjadril sa Marchionne

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: autorevolution.com
Vďaka tomu, že Lamborghini Urus prichádza s dobrými off-roadovými schopnosťami aj vďaka snehovému, piesočnému a asfaltovému režimu je pravdepodobné, že sa Ferrari inšpiruje, aby bolo čo najviac konkurencieschopné. Preto sa s najväčšou pravdepodobnosťou môžeme tešiť na naozaj trvdý konkurenčný boj nielen s vyššie spomenutými automobilkami.

Kedy sa ho dočkáme?

Marchionne dúfa, že koncom roka 2019 alebo začiatkom roka 2020. V tomto rozmedzí by sa mal objaviť prvý kus inšpirovaný prototypom, ktorý sa ukázal svetu pred pár dňami. Nie je pochýb o tom, že Ferrari má finančné a technické možnosti na to, aby sa im podarilo vytvoriť niečo naozaj veľkolepé.

Na záver si dovolíme dodať, že definitívne rozhodnutie o reálnych kontúrach SUV od Ferrari je viac ako prekvapivé, veď nie je tomu až tak dávno, čo sa riaditeľ automobilky vyjadril, že ak dostane SUV od Ferrari zelenú, budeme ho musieť „najprv zastreliť“. Neostáva nám tak nič iné, len netrpezlivo čakať a dúfať, že tento ťah nebude pre automobilku krokom vedľa.

zdroj: dmarge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech