Fertucha – Rodinná pekáreň, ktorá pečie vysoko kvalitné domáce koláče z poctivých lokálnych surovín

  • Základ úspechu pekárne Fertucha? Nekompromisne kvalitné a čerstvé suroviny.
  • Základ úspechu pekárne Fertucha? Nekompromisne kvalitné a čerstvé suroviny.

Fertucha je malá rodinná pekáreň, ktorú nájdeš v bratislavskom Fresh Markete. Zameriava sa na kvalitné domáce koláče. A základom kvalitného koláča sú poctivé suroviny.

„Vo Fertuche pečieme len z poctivých surovín, ktoré prešli našim prísnym výberom. Používame len pravé maslo (žiaden margarín), poctivý tvaroh, vajíčka z podstielkového chovu, smotanu bez stabilizátorov, sezónne ovocie z nášho regiónu. Pri dodávkach surovín dávame prednosť lokálnym farmárom a prvovýrobcom. Nepoužívame žiadne umelé náhrady, dochucovadlá alebo farbivá,” tvrdí Fertucha na svojom Facebooku.

foto: FB/Fertucha

Čerstvosť koláčov je pre Fertuchu prvoradá. A vďaka tomu, že pečú a predávajú na tom istom mieste, dokážu vždy zaručiť úplnú čerstvosť svojich výrobkov. To, že to s čerstvosťou svojich produktov naozaj myslia vážne dokazuje aj to, že používajú sezónne ovocie a svoju ponuku menia podľa toho, čo u nás práve dozrieva.

„Náš sortiment sa počas roka mení, vyberáme to najlepšie čo nám sezóna ponúka – jahodový koláč u nás nájdete len z čerstvo nazbieraných jahôd z nášho regiónu. Rovnako aj marhuľový, slivkový, ríbezľový…“ tvrdí Fertucha  na svojej stránke.

foto: FB/Fertucha

Okrem generáciami overených tradičných koláčov, ktoré pripravujú podľa vlastných rodinných receptov, sa Fertucha nebráni ani modernejším trendom. Popri osúchoch a kysnutých koláčoch tu teda nájdeš aj brownies, cheesecaky, či muffiny.

Nezabúdajú ani na alergikov, či ľudí s rôznymi diétami. Ponúkajú aj „zdravé“ koláče so špaldovou múkou, pohánkovou múkou, trstinovým cukrom a pod. Nezabudli ani na bezlaktózové, či bezlepkové dobroty. A ak nemáš rád sladké, nezúfaj. Fertucha pečie aj slané quiche.

foto: FB/Fertucha

Fertucha môže byť príkladom nielen pre ostatné pekárne, ale pre všetky biznisy. Sústrediť sa na kvalitu sa oplatí. Keď sa pred pár rokmi ako stánok zúčastnili veľkonočných trhov vo Fresh Markete, ešte ani nedúfali, že sa im tam podarí otvoriť stálu pekáreň s predajňou. No Slováci majú o kvalitné potraviny všetkého druhu čoraz väčší záujem. Pekáreň Fertucha na to vsadila, a oplatilo sa.

foto: FB/Fertucha

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech