Fico by mal ako predseda Smeru skončiť, aby nedopadol ako Mečiar. Pellegrini ho otvorene vyzval na odchod

BeFunky-collage (85)
FOTO:TASR/Pavol Zachar, Martin Baumann

Peter Pellegrini otvorene vyzval predsedu Smeru Roberta Fica na odchod z čela strany. Pomôže to nielen samotnej strane, ale celkovo sociálnej demokracii na Slovensku, tvrdí Pellegrini. 

My tu dnes nahlas hovoríme to, čo si šepkajú všetci naokolo, ale nikto to verejne nevysloví. Ak chce pán predseda Fico pomôcť smeru a sociálnej demokracii na Slovensku, dozrel čas na jeho odchod z čela strany. Svojim odchodom naplní pán predseda všetky ciele, ktoré na dnešnej tlačovej konferencii predstavil,“ povedal Peter Pellegrini na brífingu.

Má dnes poslednú možnosť ,aby sa vyhol osudu Vladimíra Mečiara alebo Mikuláša Dzurindu. A aby nenaplnil ich heslo: stranu som si založil, stranu si aj zničím,“ dodal podpredseda Smeru.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico mal dnes tlačovú besedu, kde povedal že nepotrebuje nejakých „teoretikov a slniečkarov“. Na dnešnej tlačovej besede to vyhlásil predseda Smeru-SD Robert Fico. Odmietol povedať, či je Peter Pellegrini, ktorý ho chce vymeniť v kresle predsedu, takým slniečkarom. Fico povedal, že nie je politikom, ktorý stranu založí a aj zničí. Zdôraznil, že Smer-SD musí zostať „protifašistický, proeurópsky a ľavicový“.

V tomto smere sa podľa Pellegriniho „pán predseda rozchádza sám so sebou“. Narážal najmä na situáciu, keď traja podpredsedovia po neúspešných voľbách ponúkli svoje funkcie, no Fico len zareagoval, že sa nikam odísť nechystá. Nedávno pritom ešte prízvukoval, že Smer si vyrieši svoje problémy sám a že potrebuje bojovníkov, nie ľudí, ktorí sa silou mocou držia svojej funkcie.

Pellegrini poukázal aj na to, že hoci chce Fico protifašistický Smer, čudoval sa podpredsedom, ktorí sa ohradili voči brataniu sa poslancov Smeru s fašistami. 

Pellegrini povedal, že Smer naozaj potrebuje zmenu, ktorá mu prinesie väčšiu dôveryhodnosť a koaličný potenciál. To sa dá dosiahnuť práve odchodom Roberta Fica z pozície predsedu strany.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech