Fico ide pokrývať náklady na rozosielanie petičných hárkov. Referendum ale nepovažuje za SMER-ácke

  • Zdá sa, že opozícia to myslí naozaj vážne
  • Fico sa rozhodol, že sa poriadne buchne po vrecku
Róbert Fico
TASR/Dano Veselský
  • Zdá sa, že opozícia to myslí naozaj vážne
  • Fico sa rozhodol, že sa poriadne buchne po vrecku

„Všetci ktorí nesúhlasia s vládou Igora Matoviča, sa zhodli s formuláciou petičného hárku,” povedal v úvode tlačovej svojej tlačovej konferencie Fico, ktorý následne tradične začal vyťahovať Matovičove prešľapy. Prízvukoval pritom, že súčasný premiér “rozložil právny systém”.

Uviedol ďalej, že “v našich väzniciach sú politickí väzni”. Narážal tým na “svojich ľudí”, ktorí sú už aktuálne v celách. Prirovnal ich k Navaľnemu a novinárov upozornil na to, že ich sa ako jeho nezastávajú. 

Najviac ale Fico šokoval tým, že poštovné náklady na rozosielanie a následné zbieranie týchto hárkov uhradí SMER zo svojho vlastného rozpočtku.

„Obálku s petičným hárkom si nájde veľké množstvo občanov vo svojej schránke. Ak sa občan SR rozhodne vyplniť poštový hárok, poštovné už bude zaplatené. Stačí ak ho hodíte do poštovej schránky,” uviedol.

Smer-SD teda pokryje všetky náklady spojené s touto akciou – ako tlač hárkov, tak aj ich následnú distribúciu a poštovné. Na otázku novinárov, koľko bude táto akcia stáť, odpovedať nevedel. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK