Ficovi veria Slováci po atentáte najviac. Toto sú najdôveryhodnejší politickí lídri (PRIESKUM)

  • V nedeľu (23. 6.) sú hosťami relácie V politike Matúš Šutaj Eštok a Milan Majerský
  • Súčasťou relácie je aktuálny prieskum
Robert Fico na rokovaní v Handlovej
TASR/Radovan Stoklasa
  • V nedeľu (23. 6.) sú hosťami relácie V politike Matúš Šutaj Eštok a Milan Majerský
  • Súčasťou relácie je aktuálny prieskum

V nedeľu (23. 6.) sa v politickej diskusnej relácii TA3 V politike stretávajú minister vnútra a líder Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok a predseda KDH Milan Majerský. Slovenskom v posledných dňoch rezonovalo zrušenie RTVS, balík opatrení lex atentát, ale napríklad aj let vládneho špeciálu Airbus A-319 do Nemecka. Na palube lietadla boli viacerí ministri, vrátane Matúša Šutaja Eštoka, informoval o tom denník SME

Koaliční politici vo Frankfurte navštívili zápas Slovenska s Belgickom na majstrovstvách Európy vo futbale, čo si vyslúžilo ostrú kritiku opozície. „Použiť vládny špeciál na odvoz do Nemecka na futbalový zápas Slovenska považuje KDH za papalášizmus najhrubšieho zrna a žiada vládnych predstaviteľov, aby si priznali chybu a všetky náklady v súvislosti s letom do Nemecka uhradili,“ uviedli predstavitelia KDH.

Najdôveryhodnejším predsedom strany je Fico

Podľa prieskumu agentúry SANEP pre TA3 je najdôveryhodnejším predsedom strany na Slovensku Robert Fico (Smer-SD), na druhom mieste je Michal Šimečka (PS), tretím najdôveryhodnejším lídrom strany na Slovensku je Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). 

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 43 percent opýtaných, nedôveruje mu 51 percent. Michalovi Šimečkovi dôveruje 31 percent, nedôveruje 58 % opýtaných. Ministrovi Šutajovi Eštokovi dôveruje 29 percent ľudí, naopak nedôveruje mu 51 percent.

Na štvrtom mieste sa umiestnil predseda KD Milan Majerský s dôverou 23 percent, nedôveruje mu 54 percent opýtaných. Prvú päťku uzatvára líder SaS Branislav Gröhling, ktorému dôveruje 22 percent, nedôveruje mu 56 percent opýtaných. Najmenšiu dôveru opýtaných si vyslúžil šéf hnutia Slovensko Igor Matovič, dôveruje mu 8 percent opýtaných, nedôveruje až 75 percent. Prieskum prebiehal v období od 12. do 17. júna 2024 a zúčastnilo sa ho 1 950 respondentov.

Robert Fico
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Voľby by v júni vyhral Smer

Prieskum agentúry SANEP sa taktiež zameral na preferencie politických strán. Ak by sa parlamentné voľby konali v júni, víťazom volieb by bola strana Smer-SD. Druhé miesto by obsadilo Progresívne Slovensko a na tretej priečke by sa nachádzal Hlas-SD.

Strana Roberta Fica by získala 23, 4 percent hlasov, Progresívne Slovensko 20, 5 percenta a stranu Hlas-SD by volilo 14, 3 percenta opýtaných. Na štvrtom mieste by skončilo KDH so ziskom 7, 4 percent hlasov, piata by bola mimoparlamentná Republika, ktorá by dostala 6, 4 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostali aj SaS, ktorú by volilo 6, 1 percenta respondentov a SNS, ktorá by získala 5 percent hlasov.

Mimo parlamentu by skončili Aliancia-Szövetség, koalícia Slovensko Za ľudí, KÚ aj Demokrati.

Zdroje: SME, TA3, TA3

Najnovšie videá

Trendové videá