Fico kričal na Remišovú: 30 rokov sa na mňa pozeráte a nemáte na mňa nič

  • V hre sú podľa Fica traja kandidáti, jedného z nich si chcú pozvať na poslanecký klub. Šéf Smeru dodal, že všetci kandidáti sú z prostredia koalície
TASR
  • V hre sú podľa Fica traja kandidáti, jedného z nich si chcú pozvať na poslanecký klub. Šéf Smeru dodal, že všetci kandidáti sú z prostredia koalície

 „Mnohí ľudia sedia vo väzbe nezákonne,“ povedal Fico s tým, že väzba exšéfa polície Tibora G. a špeciálneho prokurátora Dušana K. je čisto politická vec. Niektorí policajti či prokurátori podľa neho porušujú zákon. Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J. je vo väzbe nezmyselne trápená, myslí si šéf Smeru-SD. Zopakoval, že agendu, ktorú s ňou riešil, si riadne plnila.

Za ľudí navrhuje komunitné testovanie, aby sa prioritne testovali zraniteľné skupiny, napríklad klienti a pracovníci v domovoch sociálnych služieb alebo zdravotníci. Prioritou podľa nej je vrátiť deti do škôl. Ak by bol opäť pokus o celoplošné testovanie s následnými obmedzeniami v prípade neúčasti, Smer-SD sa obráti na Ústavný súd. Školy mali byť podľa Fica už dávno otvorené, pripísal to neschopnosti koalície.

remišová
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Snahou koalície je, aby sa čo najskôr dohodla na kandidátovi na generálneho prokurátora. V relácii televízie TA3 V politike to povedala ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Doplnila, že v strane Za ľudí si určili dve kritériá, podľa ktorých vyberali kandidáta. Jedným bolo, aby bol nevydierateľný, nemal teda kontakty so „závadovými“ osobami. Rovnako dôležité podľa vicepremiérky je, aby bol ochotný robiť potrebné reformy na prokuratúre.

„Na základe toho sme vybrali kandidátov, určili ich poradie a teraz nasledujú rokovania s koaličnými partnermi,“ dodala Remišová.

Robert Fico podotkol, že poslanecký klub Smeru sa na voľbe šéfa generálnej prokuratúry zúčastní, no pravdepodobne sa zdrží hlasovania. Podľa Fica však „nastal mierny posun.“ V hre sú podľa neho traja kandidáti, jedného z nich si chcú pozvať na poslanecký klub. Šéf Smeru dodal, že všetci kandidáti sú z prostredia koalície. Poukázal tiež na to, že voľba bude verejná, ktorú Fico považuje za nedemokratickú. Remišová sa odvolala na stanovisko ústavného súdu z roku 2011, ktorý konštatoval, že ani tajná ani verejná voľba nie je v rozpore s Ústavou SR.

V novembri vyhral HLAS-SD

V dnešnej relácii Na telo na televízii Markíza odvysielali mimo iné aj najnovší prieskum o volebných preferenciách našich strán. Pellegrini získal najviac.

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v novembri, vyhrala by strana Hlas-sociálna demokracia so ziskom 19,1 percenta hlasov.

Na druhom mieste by skončilo hnutie OĽANO s podporou 14 percent. Tretia by bola strana SaS s 12,1 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostalo osem strán. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK