Fico tvrdí, že žije skromne a vrtuľník sa mu na terasu nezmestí. Tá je však väčšia ako jeho byt

  • O bývaní bývalého premiéra Roberta Fica sa toho popísalo už skutočne veľa
  • S jeho menom sa spája kontroverzný apartmán v Bonaparte, z ktorého sa vysťahoval v roku 2019
  • Po opustení apartmánu o svojom bývaní verejne nehovoril, mlčanie ukončil až pred niekoľkými mesiacmi
pjimage (44)
TASR/Pavol Zachar Screenshot/Youtube/ ITB Development
  • O bývaní bývalého premiéra Roberta Fica sa toho popísalo už skutočne veľa
  • S jeho menom sa spája kontroverzný apartmán v Bonaparte, z ktorého sa vysťahoval v roku 2019
  • Po opustení apartmánu o svojom bývaní verejne nehovoril, mlčanie ukončil až pred niekoľkými mesiacmi

Najznámejším nájomníkom luxusného apartmánu v kontroverznom komplexe Bonaparte je jednoznačne Robert Fico. Byt si prenajímal od roku 2012 až do roku 2019, kedy ho opustil. Ešte v októbri tvrdil, že obrovský apartmán si prenajíma za 2 650 eur mesačne plus 200 eur ako zálohu za energie. Zároveň však dodal, že nájom platí jeho manželka Svetlana.

Ďalšie Ficove bývanie bolo pre celé Slovensko veľkou záhadou, keďže sa rozhodol nehovoriť o ňom. Až vo februári 2021 sa ukázalo, že Fico aktuálne žije v luxusnom byte v rezidencii Sokolská pod Slavínom. Zaujímavosťou je, že aj tento byt si prenajíma. Dá sa povedať, že výrazne upustil od nárokov, keďže cena tohto bytu je približne pol milióna eur. V porovnaní s apartmánom v Bonaparte je to – nič. 

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Nikto s ním nechcel spolupracovať

Ako sme už spomínali, Robert Fico si tento luxusný byt prenajíma od svojho dlhoročného spolupracovníka a poslanca Smeru Dušana Muňka. „Novinári stále písali, že Fico hľadal prenájom. Hľadali sme prenájom. Hneď ako sme mali niekoho a sa dozvedel, že ide o Fica, tak nikto to nechcel realizovať. Tak som sa mu byt rozhodol prenajať ja,“ povedal pre denník SME na začiatku februára 2021. 

Do bytu sa Fico presťahoval 5. januára a obsadil jeden z bytov na najvyššom podlaží. Koľko ho byt mesačne stojí? Muňko tvrdí, že byt je prenajímaný za viac ako 1 000 eur mesačne, no zároveň menej ako 2 000 eur. Zároveň však dodal, že je to jeho súkromná záležitosť, no cena sa dá považovať za trhovú. 

Pôvodná cena bytu bola približne 600-tisíc eur. Zaujímavosťou je, že obytná plocha bytu má viac ako 80 metrov štvorcových, no terasa má vyše 130 metrov štvorcových. Byt pozostáva z troch izieb a luxusným ho robí vraj len samotná terasa.

Priznanie Memoviny

Posted by Zomri on Monday, April 26, 2021

Naozaj býva v tom menšom byte?

Na najvyššom poschodí Sokolská Residence pod Slavínom sa nachádzajú dva byty. Podľa denníka SME má menší z nich 3 izby a rozlohu 85,3 metrov štvorcových. Ten väčší pozostáva z piatich izieb a jeho rozloha je 124 metrov štvorcových. Súčasťou väčšieho bytu je aj terasa s rozlohou takmer 200 metrov štvorcových. V menšom byte zaberá terasa „len“ 75,5 štvorcových metrov.

Nové byty boli predávané s drevenými podlahami, keramickým obkladom v kúpeľni a v kuchyni a so zeleňou na terasách. Podľa listu vlastníctva, ku ktorému sa dostal denník SME, patrí väčší z bytov Muňkovi. Je to ten byt, v ktorom má momentálne bývať Fico. V minulosti však Muňko tvrdil, že mu patrí menší byt. 

zdroj: Screenshot/Youtube/ITB Development

V trojizbovom byte býva podľa dostupných informácií aj syn bývalého ministra dopravy Ľubomíra Vážneho zo Smeru, Samuel. Buď má teda Fico nového spolubývajúceho, alebo tu niečo nesedí. Hoci bol Vážny v minulosti prívetivý a médiám odpovedal, teraz sa to zmenilo. 

Nie je teda jasné, či klamal Muňko alebo Vážny. Fico sa k tejto veci odmietol vyjadriť. Denník SME ho oslovil, no dočkal sa len tvrdenia, že jeho byt je trojizbový.

Ak by sa však ukázalo, že Fico zaberá väčší byt, bolo by jasné, že cena nájmu je pod trhovými cenami. V tomto prípade by ho nájom stál približne 2 500 eur, čo predstavuje polovicu jeho platu. Stále je to však menej ako nájomné v Bonaparte. 

zdroj: Screenshot/Youtube/ ITB Development

Vrtuľník? Nehrozí

Ako Fico sám povedal, terasa jeho bytu je úplne normálna. Za normálnu by ju považoval pravdepodobne aj v tom prípade, kedy by bola okrúhla a pokojne by mohla slúžiť ako heliport pre vrtuľník. 

O tom, že žije vo veľmi skromných pomeroch, však svedčia aj iné veci. Napríklad to, že byt by mal pozostávať z piatich izieb, no Fico tam má len spálňu, obývačku a akože detskú izbu. „Do tri viem rátať. Mám tam spálňu, mám tam obývačku, a mám tam akože detskú izbu. Čo tam ešte mám mať?“ vybuchol na tlačovej besede 26. apríla. 

Zdroje: SME, SME

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech