Ficova manželka a syn si otvorili realitku. Predáva jeden byt

  • Manželka predsedu strany Smer-SD si našla novú prácu
  • Spoločne so synom Michalom Ficom sa vrhli na podnikanie
  • Dali sa na biznis s nehnuteľnosťami
fico a manželka
Svetlana Ficová a Robert Fico, TASR/Andrej Galica
  • Manželka predsedu strany Smer-SD si našla novú prácu
  • Spoločne so synom Michalom Ficom sa vrhli na podnikanie
  • Dali sa na biznis s nehnuteľnosťami

Manželka predsedu strany Smer-SD Roberta Fica začala vo februári novú životnú etapu. Svetlana Ficová sa spoločne so svojím synom Michalom Ficom pustili do biznisu s nehnuteľnosťami. 

Sú to už tri roky od toho, ako Svetlana Ficová a Michal Fico opustili neslávne známy bytový komplex Bonaparte. Ako informuje Plus 7 dní, vyzerá to tak, že ani jeden z nich nemá nízke ambície. Založili si aj internetovú stránku, prostredníctvom ktorej sa prihovárajú k zabezpečeným Slovákom.

Jediná ponuka

Ak túžiš po novej nehnuteľnosti či chceš iba efektívne predať tú súčasnú, si na správnom mieste. Takto sa vyjadrujú Ficovci o ich novej realitnej kancelárii Modon. Na stránke nájdeš hneď v úvode „bohatú“ ponuku nehnuteľností v hlavnom meste.

Vyzerá to tak, že ich eseročka Modon sa rozbieha veľmi pomalým tempom. Podľa Obchodného registra Svetlana Ficová a Michal Fico figurujú vo firme ako spoločníci. Modon mali podľa dostupných informácií založiť dňa 11. februára 2022.

Po pár mesiacoch fungovania ponúka ich realitná kancelária iba jeden byt, ktorý sa nachádza v centre hlavného mesta. Ide o rozsiahly apartmán v Starom Meste, za ktorý pýtajú celkom 620-tisíc eur. Majiteľ bytu na Leškovej ulici nie je známy, avšak asi to nebude náhoda, že rovnaký dom podľa Plusky obýva aj „pravá ruka“ smeráckeho predsedu, podpredseda Smeru Ľuboš Blaha.

„Nízke“ platy

Hneď po príchode na stránku Modon je mierne zarážajúca aj kolónka kontaktov, kde sa veselo usmievajú Michal a Svetlana osobne. Fico mladší mal podľa dostupných informácií do nového podnikania vložiť dvakrát toľko peňazí ako jeho matka, pričom sa uvádza, že základné imanie spoločnosti je 5 000 eur.

fico
zdroj: TASR/Andrej Galica

Svetlanu Ficovú pozná verejnosť prevažne ako pedagogičku Univerzity Komenského, pričom si ešte v roku 2016 prevzala od vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku dekrét profesorky v odbore občianske právo.

Aj keď by so synom mali byť spoločníci, na mnohých stránkach sa uvádza ako realitná maklérka práve manželka predsedu strany Smer-SD.

Priemerný plat profesorov na vysokých školách dosahuje na Slovensku 2 717 eur, čo by pre Svetlanu Ficovú nemala byť malá suma. Podľa Plus 7 Dní je Michal Fico vedúci niekoľkých projektov u najväčšieho českého výrobcu elektriny ČEZ. Práve na tomto mieste sa manažérske platy pohybujú vo výške od 2 700 eur do 3 000 eur.

svetlana ficová
zdroj: TASR/Pavel Neubauer

O viac detailov ohľadom založenia realitnej kancelárie Modon, sme sa rozhodli požiadať Svetlanu Ficovú, ktorá nám však dala stručné a jasné vyjadrenie.

„Máte záujem kúpiť či predať nehnuteľnosť? Ak nie, na nič vám odpovedať nebudem,“ povedala Svetlana Ficová do telefónu. 

Zdroje: Modon, Plus 7 dní, ORSR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá