Filantrop Bill Gates sa znova prekonal. Daroval viac ako 4 miliardy dolárov

  • O Billovi Gatesovi je známe to, že je veľkým filantropom. Jeho nadácia každoročne pomáha tým, ktorí to potrebujú najviac. Ročne daruje milióny dolárov, avšak tentokrát bol naozaj štedrý.
104651357-gettyimages-490199644-1910x1000
cnbc.com
  • O Billovi Gatesovi je známe to, že je veľkým filantropom. Jeho nadácia každoročne pomáha tým, ktorí to potrebujú najviac. Ročne daruje milióny dolárov, avšak tentokrát bol naozaj štedrý.

Najnovší dar od známeho zakladateľa Microsoftu, Billa Gatesa, nabral nevídané rozmery. Známy svojimi charitatívnymi počinmi, Gates sa rozhodol darovať 64-miliónov akcií spoločnosti Microsoft. Cena týchto akcií prekročila hranicu 4,6 miliárd amerických dolárov. Týmto krokom sa tak Bill stal len 1.3% vlastníkom akcií svojej zakladajúcej spoločnosti. Pre porovnanie, v roku 1996 vlastnil 24% akcií Microsoftu.

Avšak najväčšiu sumu daroval Bill Gates v roku 1999, keď sa vzdal akcií spoločnosti v sume až 16 miliárd amerických dolárov. O rok neskôr zase daroval akcie v hodnote 5,1 miliárd dolárov.


Bill Gates je bezpochyby veľkým filantropom. Spolu so svojou manželkou organizujú charitatívne zbierky, ktorými pomáhajú ľudom po celom svete. Každoročne vyčlení Gates približne 80 miliónov akcií. V súčasnosti sa tento počet zastavil na hodnote 103 miliónov, takže je ešte stále čo rozdávať.

Odhaduje sa, že ak bude Bill pokračovať v rozdávaní akcií Microsoftu, do roku 2019 sa toto číslo zastaví na nule. Dnes vlastní najväčší počet akcií Microsoftu jej bývalý CEO, Steve Ballmer. Za ním stojí Bill Gates a tretie miesto obsadil súčasný CEO spoločnosti, Satya Nadella.

Foto: buduguru.org

Aj napriek svoje štedrosti je Bill Gates stále najbohatším človekom na svete. Odhaduje sa, že celkový Gatesov majetok môže mať hodnotu až 86,1 miliárd amerických dolárov. V októbri tohto roku bude mať Bill Gates 62 rokov a so svojou manželkou Melindou sa v minulosti rozhodli, že do svojej smrti rozdajú 95% svojho bohatstva ľudom.

Zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech