Finančná správa láka ľudí na plat vyšší ako 1 200 eur. Môžeš byť ozbrojený a dostávať bonusy za šoférovanie

  • Finančná správa spustila v rámci celého Slovenska veľkú náborovú kampaň
  • Jedným z hlavných benefitov, na ktoré láka nových zamestnancov, je aj šesť týždňov dovolenky či pružný mesačný pracovný čas
sprava
Facebook/ Finančná správa
  • Finančná správa spustila v rámci celého Slovenska veľkú náborovú kampaň
  • Jedným z hlavných benefitov, na ktoré láka nových zamestnancov, je aj šesť týždňov dovolenky či pružný mesačný pracovný čas

Mnohých práca pre štátne inštitúcie naozaj láka. Čo ťa však na tejto pozícii čaká a koľko si vlastne zarobíš? Dôležité je spomenúť, že tvoj služobný plat bude pozostávať z funkčného platu, prídavku za výsluhu rokov ako aj príplatkov. Výška funkčného platu závisí od zaradenia do príslušnej platovej triedy.

V 1. platovej triede si zarobíš 690 eur, v 2. platovej triede 719 eur, v 3. platovej triede 774,50 eur, vo 4. platovej triede 830 eur, v 5. platovej triede 942 eur, v 6. platovej triede 1 071,00 eur a v 7. platovej triede 1 218,50 eur.

Gepostet von Finančná správa am Freitag, 17. April 2020

Okrem funkčného platu dostaneš aj prídavok za výsluhu rokov. Na priznanie tohto prídavku je potrebné mať započítaný aspoň 1 rok odbornej praxe. Pri započítaní viac ako 32 rokov odbornej praxe je prídavok až 55 % funkčného platu.

Ako príslušníkovi finančnej správy ti bude patriť aj osobitný príplatok. Osobitný príplatok je minimálne 50 eur. Ozbrojenému príslušníkovi finančnej správy patrí hodnostný príplatok už pri nástupe do služby.

Ak máš dosiahnuté úplné stredné vzdelanie, na výplatnej páske uvidíš o 81,50 eur viac, ak máš dosiahnuté vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa je to 98 eur a ak si absolvoval vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa, dostaneš 105 eur. 

Ako ozbrojený príslušník finančnej správy môžeš mať dokonca prideleného služobného psa. Za to, že sa oň budeš starať, ti náleží bonus 20 eur. Ak by si mal psov dvoch, dostaneš 40 eur.

Gepostet von Finančná správa am Freitag, 7. August 2020

Bonusy čakaj, aj keď budeš počas práce šoférovať. Očakávať môžeš takzvaný príplatok za vedenie služobného motorového vozidla vo výške 10 eur. Takéto vozidlo ti môže byť pridelené aj do starostlivosti, v tom prípade čakaj aj príplatok za starostlivosť o služobné motorové vozidlo, taktiež vo výške 10 eur.

Chcel by si pracovať pre Finančnú správu?

Myslelo sa taktiež na nerovnomerné rozvrhnutie  služobného času. Ak tvoja pracovná doba bude jednoducho nepredvídateľná, patrí ti prídavok od 15 do 27 eur. Môže sa stať aj to, že v týždni odrobíš viac hodín ako by si mal. V tom prípade si môžeš zobrať náhradné voľno. Samozrejmosťou sú aj príplatky za víkendové či sviatočné služby.

Čo s týka odchodu do dôchodku, ako príslušníka finančnej správy ťa čaká odchodné až do výšky päť násobku priznaného služobného
platu, v závislosti od odslúžených rokov.

Zdroj: Finančná správa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK