Fíni ich vydražili až za 6 000 eur. Ľudia sa pre LIDL tenisky zbláznili, sú nedostatkový tovar

  • Ak si už počul o farebnom LIDL merchi, potom vieš aj o ošiali, ktorý vyvolaj v rôznych európskych krajinách
  • Po pánskych farebných teniskách sa len tak zaprášilo a nie je tomu inak ani u našich českých susedov
  • Podľa najnovších informácií si tenisky môžeš kúpiť aj na eBayi, zaplatíš ale o vyše 480 eur viac
lidl
lidl-shop.cz
  • Ak si už počul o farebnom LIDL merchi, potom vieš aj o ošiali, ktorý vyvolaj v rôznych európskych krajinách
  • Po pánskych farebných teniskách sa len tak zaprášilo a nie je tomu inak ani u našich českých susedov
  • Podľa najnovších informácií si tenisky môžeš kúpiť aj na eBayi, zaplatíš ale o vyše 480 eur viac

Keď obchodný reťazec LIDL prišiel s novým merchom, iba málokto by si trúfol povedať, že prerazí do celého sveta. Ľudí obzvlášť zaujali tenisky, ktoré sa do predaja dostali ešte v apríli toho roku. V skutočnosti sa po nich len tak zaprášilo.

Niet divu, že žlto-modro-červené tenisky spôsobili celosvetový ošiaľ. Fínsky Foreigner dokonca písal o radoch, ktoré sa kvôli teniskám tvorili pred pobočkami obchodov.

Podľa informácií Lad Bible však LIDL po ich vypredaní v prevádzkach neplánuje dodanie tovaru. To spôsobilo, že sa 5-eurové tenisky predávajú na eBayi za nehorázne peniaze.  

LIDL tenisky sa dražia za veľké peniaze

Pokiaľ si si nestihol uloviť štýlové tenisky v zahraničných pobočkách LIDL, môžeš tak urobiť cez eBay. Priprav sa ale na to, že ťa pár tenisiek vyjde na 499 eur. V porovnaní so sumou, ktorú zaplatili ľudia kupujúci tovar cez LIDL e-shop, hodnota tenisiek vzrástla o viac ako 480 eur.

Šialené veci sa dejú aj na Twitteri. Lad Bible si všimlo príspevok na Twitteri, v ktorom Jesse A. Kuparinen píše o fínskej aukčnej stránke Tori. Údajne tam boli tenisky vydražené za neuveriteľných 6 000 eur. Forbes zase informoval o dražbe vo Francúzsku, kde nový majiteľ za tenisky zaplatil 1 255 eur. Vo Veľkej Británii táto suma dosiahla 2 270 eur.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lidl Suomi (@lidlsuomi),

Vypredaný merch aj u českých susedov 

Na Slovensko sa merch ešte nedostal, no naši českí susedia už veselo nakupujú. Farebné tenisky majú dokonca na sklade, informuje portál LIDL. Ak sa poponáhľaš, tenisky môžeš kúpiť za ich pôvodnú cenu 15 eur. Táto správa však poteší len dámy, pretože pánske kusy sú aj naďalej vypredané.

 „Nečakajte dlho! Kvôli vysokému záujmu zostáva už len obmedzené množstvo variant,“ varuje LIDL v inzeráte na dámske tenisky. Ak by si si tenisky chcel kúpiť dnes, zostalo by ti len číslo 40. Všetky ostatné sú vypredané, rovnako, ako obe varianty šľapiek.

Pokiaľ už štartuješ notebook a otváraš český LIDL e-shop, mal by si vedieť, že nákup je trochu komplikovanejší. Musíš zájsť do LIDL na území Českej republiky. Český LIDL totiž nedoručuje zásielky mimo republiku.

Nedávno nás kontaktoval fanoušek s dotazem: "Jsou tyto pantofle a fusky prosím k prodeji? Rád bych po ulicích šířil…

Gepostet von Lidl Česká republika am Donnerstag, 25. Juni 2020

Na Slovensku je predaj ešte v nedohľadne 

Na to, či sa merch dostane aj na Slovensku republiku, sa pýtal začiatkom mesiaca Interez. Vedúci úseku komunikácie a hovorca spoločnosti LIDL Tomáš Bezák povedal, že predaj merchu v našej krajine je zatiaľ v nedohľadne.

Od tohto prehlásenia ubehli dva týždne. Nič sa nezmenilo, v slovenských pobočkách LIDL by si márne hľadal farebné tenisky či šľapky. Ak ti merch učaroval rovnako, ako mnohým naprieč celou Európou, máš dve možnosti. Buď sa poponáhľaj do Čiech, alebo sa poriadne buchni po vrecku a kúp si predraženú verziu na eBayi, alebo počkaj, kým sa farebný merch dostane aj do našich LIDL-ov. 

Zdroje: Foreigner, Lad Bible, Lidl Shop, Twitter/Jesse A. Kuparinen, Forbes, Interez

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech