Fínsko má projekt, vďaka ktorému získaš prácu v krásnej prírode

  • Fínsko sa posledné roky snaží prilákať čo najviac turistov do svojej krajiny.
  • Najnovší projekt do ktorého sa zapojili desiatky spoločností ponúka turistom unikátne pracovné pozície.
05
pixabay.com
  • Fínsko sa posledné roky snaží prilákať čo najviac turistov do svojej krajiny.
  • Najnovší projekt do ktorého sa zapojili desiatky spoločností ponúka turistom unikátne pracovné pozície.

Fínsko patrí medzi krajiny, ktoré svojou unikátnou prírodou a polohou na mape priťahuje určité spektrum turistov. Nenájdete tu slnečné pláže a teplú morskú vodu. Napríklad v hlavnom meste Fínska, Helsinkách, predstavuje priemerná ročná teplota hodnotu, ktorá sa tesne približuje ku 20° C.

Avšak milovníci chladnejšieho počasia a zimných športov si vo Fínsku určite prídu na svoje. Fínsko sa však rozhodlo, že klasické atrakcie, prostredníctvom ktorých chce krajina prilákať do krajiny turistov, podporí ešte viac, a to cez programy zamerané práve na turistov. Prvý z takýchto projektov bol projekt zvaný „FinRelax„.

FinRelax vznikol už v roku 2016 a jeho cieľom je ponúknuť turistom možnosť vyskúšať si fínsku dovolenku z iného pohľadu. Zameraný je hlavne na okolitú fínsku prírodu ktorá si každoročne získava srdcia státisícov ľudí z celého sveta. O rok neskôr založila spoločnosť Off the Map jedinečný projekt, vďaka ktorému mohli turisti zažiť nefalšovanú Polárnu žiaru a to priamo v strede zamrznutého jazera.

Avšak ani to nenasýtilo podnikavých Fínov. Najnovšie sa desiatky fínskych spoločností spolu s Európskym portálom pre pracovnú mobilitu (EURES) spojili a vytvorili unikátny nápad, ktorými sú desiatky nových pracovných miest, šitých presne na mieru krajine akou je Fínsko.

Pomocník v dielni Santa Clausa

Milovníci Vianočného obdobia si prídu na svoje vďaka spoločnosti SantaPark Arctic World, ktorá hľadá pomocníkov do sviatočných dielničiek. Každoročne navštívia časť Fínska nachádzajúcu sa až za Severným polárnym kruhom státisíce ľudí, aby prežili pravú zimnú atmosféru zasnežených Vianoc.

Sprievodca zimného Safari

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: nordicvisitor.com

Neoddeliteľnou súčasťou fínskej zimy sú teploty hlboko pod mínusom a kopce snehu. V tomto prostredí sa vynájde ten, kto sa nebojí sadnúť si na snežný skúter a jazdiť po zamrznutých jazerách, či kráčať hlboko do fínskych lesov obutý v snežniciach a spolu s turistami objavovať krásy okolitej prírody.

Kuchár v srdci divočiny

Fínsko hľadá odvážnych kuchárov, ktorí sa neboja svoje kulinárske schopnosti naplno pretaviť do zlata a dokážu vystúpiť zo svojej teplej kuchyne do drsnej a studenej fínskej zimy. Práve pre takýchto záujemcov je práca kuchára v prírode, ktorý bude mať na starosti prípravu jedál pre turistov po dlhom dni v divočine. Hlavnou vlastnosťou kuchára by mala byť „chuť prekonať svoj strach a zvládnuť pracovať aj v naozaj tuhej zime.“

Vedúci prehliadky zameranej na fotenie

Polárna žiara je prírodný úkaz, ktorý treba vidieť minimálne raz za život vlastnými očami. Naskytá sa teda možnosť pracovať ako „lovec fotografií“ a Polárnej žiary, v krásnom prostredí. Je však potrebné si pripraviť dostatočný počet náhradných batérií, ktoré práve v studenom prostredí nemusia vždy fungovať tak ako sú ľudia zvyknutí. Sprievodca by mal mať dostatočné znalosti v oblasti fotografovania aby dokázal poradiť aj menej skúsenejším turistom.

Vodca psích záprahov

Medzi najviac spájanie psie plemeno so psími záprahmi patrí bezpochyby plemeno Sibírsky husky, ktorý je zvyknutý na studené a zimné obdobie. Najväčší milovníci psov a zároveň prírody si určite prídu na svoje ako vodcovia psích záprahov. Samozrejmosťou je starostlivosť o štvornohých miláčikov a turistov, ktorí si užijú krásy Fínska z pohľadu snežných záprahov.

Avšak to je len zopár z možností prác a brigád vo Fínsku. Ďalšie pracovné ponuky sú k dispozícií priamo na portáli europeanjobdays.eu.

zdroj: forbes.com / offthemap.travel / europeanjobdays.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK