FinTech prinesie Európe úspech v digitálnom veku

Untitled design – 2023-11-08T124104.073
Finweek

Inovátori z jedenástich krajín predložili vládam svojich krajín Manifest a odštartovali iniciatívu FinTech Valley Europe.

Odborníci na finančné technológie (FinTech) zo siedmich európskych krajín vyjadrili v Bratislave presvedčenie, že digitalizácia a inovácie sú nevyhnutné pre pokrok a prosperitu. Adresovali európskym vládam výzvu:

Rozbehnime rozvoj Európy v digitálnom veku!“  S presvedčením o potenciáli, ktorý digitálna transformácia financií prináša pre ekonomiku, spoločnosť a každého jednotlivca preto predložia vládam svojich krajín Manifest FinTech Valley Europe.

Iniciatívu odštartovali podpisom memoranda na podnet slovenskej fintech asociácie FINAS vedúci predstavitelia fintech asociácií z Poľska, Rakúska, Bulharska, Maďarska, Ukrajiny, Moldavska s podporou kolegov z Izraela. Išlo o kľúčový výstup konferencie Finweek Bratislava 2023, ktorá potvrdila svoju pozíciu platformy pre rozvoj bankovníctva, fintechu, kryptomien a poisťovníctva v strednej Európe.

Signing the Fintech Manifesto (7)
zdroj: Finweek

Iniciatíva FinTech Valley Europe, o ktorej začali na podujatí rokovať experti vyše desiatky krajín, predstavuje víziu popredného medzinárodného hráča v tvorbe inovatívnych a inkluzívnych finančných riešení.

Tie prinesú efektívne fungovanie pre rôzne oblasti spoločnosti a ekonomiky. Spojenie inovátorov z viac než desiatky krajín Európy umožní vytvoriť prostredie pre rozvoj projektov FinTech ekosystémov s dosahmi na globálny trh. „Princípy manifestu umožnia rozvoj digitálnej ekonomiky v Európe“ vyhlásil prezident FINAS Davy Čajko.

Iniciatíva Fintech Valley Europe nemá fungovať ako systém, zameraný len na trhy účastníckych krajín. „Naopak, v globálnom ekosystéme bude partnerom pre veľké krajiny vrátane USA, Kanady či Japonska, ako aj zoskupeniam formátu ASEAN,“ vysvetľuje D. Čajko.

Signing the Fintech Manifesto (11)
zdroj: Finweek

Signatármi memoranda o iniciatíve Fintech Valley Europe s cieľom podporiť rast a konkurencieschopnosť FinTech odvetvia sú lídri FinTech zo zakladajúcich krajín:

  • Slovenská republika
  • Rakúsko
  • Poľsko
  • Maďarsko
  • Ukrajina
  • Bulharsko
  • Moldavsko

Pridruženým členom je The Israel Fintech Center.

O asociácii FINAS

Fintech a Insurtech Asociácia Slovenska (FINAS) je platforma na zdieľanie vedomostí v oblasti finančných inovácií a finančného trhu. FINAS prepája svety tradičných a technologických spoločností finančného trhu a aktívne buduje komunity spoločností a organizácií v oblasti Fintech a Insurtech.

Najnovšie videá

Trendové videá