Firma dá nefajčiarom dovolenku navyše. Jej šéfovi sa nepáčilo, koľko času zlozvyk zaberá zamestnancom

  • Generálnemu riaditeľovi americkej spoločnosti sa nepáčilo, že fajčiarske pauzičky denne zamestnancom zaberú aj hodinu času
  • Vnímal to ako nespravodlivosť voči nefajčiarom, ktorí zatiaľ pracujú v kanceláriách
  • Odmenil ich 4 dňami dovolenky navyše
senn
unsplash.com
  • Generálnemu riaditeľovi americkej spoločnosti sa nepáčilo, že fajčiarske pauzičky denne zamestnancom zaberú aj hodinu času
  • Vnímal to ako nespravodlivosť voči nefajčiarom, ktorí zatiaľ pracujú v kanceláriách
  • Odmenil ich 4 dňami dovolenky navyše

Generálny riaditeľ spoločnosti KCJ Training and Job Solutions v americkom Strattone, učinil nečakané rozhodnutie. Vo svojej firme si začal obzvlášť všímať zamestnancov, ktorí fajčia. Jednoduchým pozorovaním zistil, že na fajčiarskych prestávkach strávia za celý deň až hodinu. Informuje Daily Mail.

Medzitým nefajčiari zostávajú v kancelárii a pokračujú vo svojej práci. Rozhodol sa preto od nového roka zaviesť nové pravidlá.

„Pozoroval som zamestnancov, ktorí fajčia. Majú štyri, päť alebo dokonca 10 cigariet denne, pričom jedna cigareta im zaberie vždy okolo 10 minút. Počas týchto prestávok som sa pozrel na ostatných zamestnancov a vždy riešili telefonáty, písali a snažili sa robiť si svoju prácu, preto si myslím, že by mali byť odškodnení,” hovorí riaditeľ spoločnosti Don Bryden.

zdroj: unsplash.com

„Minulý rok na sociálnych sieťach kolovala správa, že pracovníci, ktorí nefajčia, by mali mať navyše štyri dni voľna. Každý hovoril, že je to skvelý nápad, ale nikto nepovedal, že to vo svojej firme naozaj zavedie. Preto som sa s tým rozhodol začať od januára,” objasňuje.

Bryden taktiež poznamenal, že potom ako túto správu oznámil svojim zamestnancom, mnohí začali tvrdiť, že už viac fajčiť nebudú. Je si však vedomí, že takto to v prípade pravidelných fajčiarov väčšinou nefunguje. Prísľúbil im , že ak sa v práci cigarety nedotknú po dobu 12 mesiacov, dá im 4 dni extra dovolenky naviac.

Pre podobný krok ako táto americká spoločnosť sa už v roku 2017 rozhodla marketingová spoločnosť Piala Inc. v Tokiu.  Nefajčiarom udelili dokonca až 6 dní dovolenky navyše, informuje The Telegraph.

zdroj: unsplash.com

Všetko to začalo potom, ako jeden z nefajčiarov vhodil do škatule na pripomienky odkaz, že fajčiarske prestávky vníma ako problém.

Generálny riaditeľ Piala Inc., Takao Asuka, vzal túto pripomienku vážne do úvahy a rozhodol sa, že je nutné nefajčiacim zamestnancom kompenzovať čas, ktorý odpracujú navyše oproti zamestnancom, ktorí fajčia.

Keďže spomínaná spoločnosť sídli na 29. poschodí vo výškovej budove, každá fajčiarska prestávka zaberie zamestnancovi najmenej 15 minút. Predložený problém preto berú naozaj vážne. Okrem toho, že to takto bude pre zamestnancov spravodlivejšie, pán Takao Asuka dúfa, že takýmto spôsobom sa mu podarí ľudí motivovať, aby so svojim zlozvykom skoncovali.

Zdroje: telegraph.co.uk, dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK