Fitmee: Fitness aplikácia, ktorá je tvojim poradcom, motivátorom a sparing-partnerom

  • Na Slovensku vznikla nová fitness aplikácia Fitmee, ktorá spája tréningový a stravovací denník a vytvára tak platformu pre každého, kto chce efektívne budovať svoje telo. Oslovili sme zakladateľa Davida Bištiaka.
image_1406068808.png
  • Na Slovensku vznikla nová fitness aplikácia Fitmee, ktorá spája tréningový a stravovací denník a vytvára tak platformu pre každého, kto chce efektívne budovať svoje telo. Oslovili sme zakladateľa Davida Bištiaka.

Predstavíš nám Fitmee?

Fitmee je nástroj, ktorý uľahčuje prácu nielen fitness trénerom, ale aj ľuďom, ktorí obľubujú zdravý životný štýl. Fitmee pomáha používateľom posúvať ich fyzické hranice a motivuje ich dosahovať stále lepšie výsledky. Hovoríme o webovej a mobilnej aplikácií, ktorá umožňuje používateľom zapisovať si svoju stravu a viesť si vlastný tréningový plán. Fitmee odhaľuje tajomstvo, ktoré do dnes používali len fitness modeli a kulturisti, ktorí si manuálne počítali potrebné hodnoty a viedli si stravovací a tréningový denník. Fitmee ti všetky hodnoty vypočíta automaticky, stačí ak zadáš svoje základné údaje. Potom už ostáva len vypočítane hodnoty dodržiavať.

Kedy a ako ťa napadla idea vytvoriť túto službu?

Počas vývoja mojich ďalších dvoch projektov, kým som čakal na ich dokončenie. Dovtedy som len pravidelne navštevoval fitness centrum, študoval rôzne štýly stravovania a tréningov. A keď ani po dlhodobom hľadaní som nenašiel aplikáciu, ktorá by uspokojila moje potreby, začal som pracovať na analýze a tvorbe grafických návrhov.

Aký je koncept tréningov? Cvičia sa v posilňovni, či môžem aj doma?

Appka má aj systémové tréningové plány. Tréning môžeš cvičiť kdekoľvek. Záleží aký tréning zo systémových ti najviac vyhovuje alebo záleží aký tréning si sám vytvoríš. Akutálne vo fitmee najviac prevažujú silové tréningové plány, ktoré je možné cvičiť len v posilňovni. Tréningové výkony si môžeš zapisovať pomocou iPhone aplikácie. Android aplikáciu už testujeme a čoskoro ju chceme spustiť aj pre ľudí.


Kto vytváral systém tréningov?

Systémové tréningové plány vytvárali svetoví profesionálni fitness tréneri, ale nájdu sa tam aj naše vlastné, overené tréningové plány. Momentálne pracujeme na facelifte tréningových plánov, aby sme mohli pridať dostatok nových tréningov a aby boli užívateľsky prístupnejšie.


Klienti si môžu viesť aj stravovací denník. Do akej miery je strava kľúčová pre budovanie svalstva?

Kvalitná strava je kľúčový faktor, ktorý rozhodne o úpechu alebo neúspechu tvojho dlhodobého snaženia. Bez kvalitnej stravy ti ani ten najintenzívnejší tréning nepomôže. Tréning ti avšak pomáha dosiahnúť tvoj cieľ rýchlejšie. Každý kto by chcel či už schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu, určite odporúčam, aby okrem kvalitnej stravy začal trénovať silový tréning.


Vie si užívateľ pozrieť prehľad svojich výsledkov?

Fitmee sa ti denne aktualizuje a vypočítava presné množstvo nutričných hodnôt, ktoré by si mal skonzumovať, aby si úspešne dosiahol svoj cieľ. V tréningovom denníku máš okamžite aktualizované grafy maximálnej sily a nazdvíhaných kíl. Stačí si len nahodiť svoje tréningové výkony cez mobilnú aplikáciu alebo webovú službu. Užívateľ taktiež môže sledovať progres svojej hmotnosti, mier tela alebo si môže priamo porovnať fotografie na začiatku a na konci cvičenia. 


Koľko stojí celá služba?

Fitmee ponúka voľné aj prémiové účty. Voľný účet má niektoré funkcie obmedzené, ale neovplvyňuje to používanie aplikácie. Prémiový účet je neobmedzený a stojí od 12 € do 30 €, záleží od počtu dní o ktoré má užívateľ záujem. Každý zaregistrovaný užívateľ má nárok aj na odborné poradenstvo, ktoré je pre všetkých zdarma. Zodpovedáme akékoľvek otázky ohľadom stravovania, tréningov alebo používania fitmee aplikácie.

 

Ako na fitmee reagujú ľudia?

S kolegom sme veľmi spokojní s reakciou ľudí. Nájde sa veľa ľudí, ktorí aplikáciu používajú pravidelne, ale samozrejme aj ľudia, ktorí sa tam zaregistrujú a prídu tam už len raz – dva krát, ale tí su pravdepodobne so svojou postavou spokojní. Fitmee používajú aj profesionálni fitness modeli, ktorí vďaka fitmee vyhrávajú súťaže, čo nás veľmi teší. Každý závodník (profi športovec) má používanie fitmee aplikácie zdarma. Veľmi radi podporujeme talentovaných športovcov.


Kde všade máte klientov?

Zatiaľ máme klientov len zo Slovenska a Česka. Začiatkom budúceho mesiaca by sme chceli fitmee spustiť aj na americkom trhu, ktorý je pre nás najzaujímavejší.


A na záver možno trochu motivačne: za ako dlho sa dá vyformovať s pomocou fitmee tréningov príjemná fit letná postava?

Veľmi záleží v akom stave je človek, ktorý začne fitmee používať. Ale z vlastných skúseností a skúseností užívateľov sa dá za mesiac bezproblémov schudnúť aj 10 kíl. Čím má človek viac tuku tým to ide ľahšie a naopak. Človek, ktorý má minimum tuku sa veľmi pekne natrápi aby schudol čo i len kilo. Takže toto je veľmi individuálne. Ale také 3 mesiace poctivej stravy a tréningu urobí zázraky. Pre všetkých, ktorí ani po dlhej dobe nevidia presvedčivé výsledky alebo chcú spoznať svoje telo dokonale je tu fitmee.

Fitmee si momentálne dostupný pre iOS.

Ďakujem za rozhovor.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech