FONDFIT oznamuje ďalšie investície. Obe do herného biznisu!

  • Zdá sa, že na Slovensku sa v poslednom čase roztrhlo vrece s investíciami. Fond inovácií a technológií sa tento krát rozhodol podporiť a investovať do ďalších dvoch inovatívnych projektov, ktorými sa stali herné štúdiá Bitmap Galaxy a Joint Custody.
image_1435678869.jpeg
  • Zdá sa, že na Slovensku sa v poslednom čase roztrhlo vrece s investíciami. Fond inovácií a technológií sa tento krát rozhodol podporiť a investovať do ďalších dvoch inovatívnych projektov, ktorými sa stali herné štúdiá Bitmap Galaxy a Joint Custody.

 

Fond inovácií a technológií sa napriek svojej pomerne krátkej existencii stal etablovaným partnerom v startup komunite ako aj v investičnom prostredí. Počas svojho pôsobenia investoval do niekoľkých slovenských projektov, ktorým ponúkol vlastné „smart money“.

„Je nám cťou, že sme mohli vytvoriť partnerstvo so šikovnými ľuďmi, ktoré sa pretavilo do úspešných  projektov“, potvrdil Radoslav Vašina, predseda predstavenstva spoločnosti Investeers, a.s., investičného manažéra Fondu inovácií a technológií (FIT).

„Oblasť vývoja hier, či už pre mobilné zariadenia, alebo pre desktopy je obzvlášť rizikovou oblasťou podnikania“, hovorí Juraj Ďuratný, projekt manažér, zodpovedný za uvedené herné projekty: „O to viac nás teší úspech projektov v našom portfóliu“.

 

 

Fond inovácií a technológií sa v priebehu roka 2014 stretol s chalanmi zo spoločnosti Bitmap Galaxy. Jedná sa o malé kreatívne nezávislé herné štúdio. Peter a Ľuboš doma po večeroch sami vytvorili hru Little Galaxy. „Je to klasická arkádovka pre iOS a Android zariadenia o mladom vedcovi“, hovorí Juraj: „avšak s veľmi peknou grafikou, vysokou hrateľnosťou a zábavnosťou. Odporúčam si ju stiahnuť a vyskúšať. Chytí Vás.“ Predstavitelia Fondu inovácií a technológií sa s chalanmi zo štúdia stretli v čase, keď hra už bola vydaná, ale potrebovala posilniť marketing. Fond FIT svojou investíciou pomohol vytvoriť marketingový boost, ktorý napomohol tomu, aby po niekoľkých mesiacoch fungovania kampane dosiahla hra približne 1,5 milióna stiahnutí. „Bola to dobrá investícia, išlo však hlavne o skvelý a konštruktívny tím. Nie je veľa slovenských handheldových hier, ktoré by mali takýto úspech. A chalani majú pritom plno ďalších zaujímavých nápadov,“ dodáva Juraj.

 

 

 

Druhou investíciou Fondu inovácií a technológií z oblasti herného priemyslu je indie games development studio Joint Custody. Jedná sa o kvalitný tím zložený zo skúsených profesionálov zo Slovenska ako aj zo zahraničia, ktorý okamžite zaujal predstaviteľov FIT. „Títo ľudia sú skvelí profesionáli v každom ohľade. Je vynikajúce, že môžeme s nimi pracovať na viacerých projektoch,“ opisuje Juraj.

 

Prvým projektom tohto herného štúdia je menšia hra Tuk Ruk. Jedná sa o menšiu, avšak veľmi dynamickú 2D akčnú/puzzle hru. „Oficiálne bola uvedená na trh len pred pár týždňami prostredníctvom distribučného portálu Steam,“ hovorí jeden z autorov projektu a dodáva: „no za prvý deň si jej profilovú stránku pozrelo viac ako milión záujemcov. Koniec koncov, predaje za prvých pár dní sú zaujímavé. Podarilo sa predať niekoľko tisíc kusov hry. Je to menšia hra, ale s FIT-kom spolupracujeme aj na väčšom projekte, ktorý je však stále vo vývoji. No myslím si, že sa máte na čo tešiť.“ Štúdio Joint Custody plánuje aj naďalej rozvíjať s Fondom inovácií a technológií, autor dodáva: „Spolupráca sa osvedčila, všetko ide tak ako bolo dohodnuté a cítime veľkú podporu.“.

 

 

 

Fond inovácií a technológií sa však nezameriava len na startupy z herného prostredia. Ponúka svoje služby aj projektom z iných oblastí, či už sa jedná o softwarové, alebo hardwarové startupy.  „Fond má za cieľ taktiež podporovať etablované slovenské inovatívne spoločnosti na ceste ich expanzie a rastu,“ hovorí Radoslav Vašina: „Naším cieľom je investovať do inovatívnych slovenských spoločností naprieč všetkými oblasťami hospodárstva. Vo vybraných oblastiach má náš tím bohaté niekoľkoročné skúsenosti, preto neinvestujeme len peniaze, ale aj naše znalosti, skúsenosti a kontakty.“

 

zdroj: FondFIT

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá