Ford chystá Mustang, ktorý čakal len málokto

  • Bude mať Porsche Panamera konkurenta z Ameriky?
  • Plány automobilky Ford na prestavbu celej modelovej zostavy v Spojených štátoch a zamerať sa na SUV a crossovery už dávno nie sú tajomstvom
  • Štvordverový Mustang čakal zrejme málokto
4-Door-Mustang-Gear-Patrol-lead-full
X-TOMI DESIGN
  • Bude mať Porsche Panamera konkurenta z Ameriky?
  • Plány automobilky Ford na prestavbu celej modelovej zostavy v Spojených štátoch a zamerať sa na SUV a crossovery už dávno nie sú tajomstvom
  • Štvordverový Mustang čakal zrejme málokto

Zdá sa, že jediný spôsob, ako prežiť s týmito modelmi, bude oveľa dôležitejšou úlohou, než si spoločnosť myslela. Okrem štandardnej dvojdverovej športovej karosérie Ford pravdepodobne svojim zákazníkom ponúkne aj štvordverový Mustang. Bude oň však záujem?

Američania sú trochu iná nátura ako obyvatelia Európy, a to aj čo sa týka výberu vozidla. Každý predsa vie čo hovorí americké príslovie: „Čím väčšie, tým lepšie“. Automobilka Ford už predbežne predstavila model Shelby GT500 pre rok 2020 a zároveň uviedla niekoľko dôležitých zmien a inovácií ohľadom budúcnosti Mustangu.

Najzaujímavejšou súčasťou prezentácie bol štvordverový Mustang poháňaný turbodúchadlom a motorom V8. Možno sa s ním nedostanete do terénu, ale na diaľnici výkon pocítite. Mohol by tak zapadnúť medzi rodinné športové sedany ako je Porsche Panamera alebo Audi A7.

To sú skoro všetky informácie, ktoré sú uverejnené. Automobilka okrem iného spomínala aj elektrické SUV, ktoré bolo ohlásené začiatkom roka 2018. Nebude sa nazývať Mach1, ale je pripravené sa naučiť čo najviac od súčasného Mustangu. Ide predsa o veľmi obľúbený model z dielne Fordu.

V jednom z ďalších tvrdení sa uvádza, že motor V8 ešte nepotvrdeného Mustangu bude preplňovaná turbodúchadlom s použitím technológií, ktoré sú podobné tým, ktoré poznáme z malých motorov EcoBoost. Našťastie tu nepôjde o 1-litrový motorček. Plnokrvný osemvalec s objemom 5,0 litra by mal byť ,,dopovaný“ dvojicou turbodúchadiel.

Vyzerá to tak, že Ford urobil krok späť, pozrel sa na seba a dopracoval sa tam, kam chcel. Má však tento projekt skutočnú budúcnosť? Alebo to je len zúfalý pokus o nahradenie amerického sedanu Falcon? Každopádne, kým príde oficiálne predstavenie, ubehne ešte veľa času. Možno už v januári prídu na trh o tomto „štvordveráku“ nové informácie.

Zdroj: Startstop.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK