Forever 21 vyhlasuje bankrot a zatvára väčšinu svojich európskych pobočiek

  • Módny reťazec Forever 21, ktorý nájdeš aj v bratislavskom Auparku, požiadal o ochranu pred veriteľmi
  • Spoločnosť uviedla, že na celosvetovú reštrukturalizáciu získala 275 miliónov dolárov
fok
wikimedia.org
  • Módny reťazec Forever 21, ktorý nájdeš aj v bratislavskom Auparku, požiadal o ochranu pred veriteľmi
  • Spoločnosť uviedla, že na celosvetovú reštrukturalizáciu získala 275 miliónov dolárov

Americký módny reťazec Forever 21 podal žiadosť o vyhlásení bankrotu. V pondelok o tom informoval server CNN BusinessV rámci svojej reštrukturalizačnej stratégie plánuje spoločnosť opustiť väčšinu svojich medzinárodných pobočiek v Ázii a Európe. Naďalej však zotrvá v Mexiku a Latinskej Amerike. Z celkových 800 pobočiek by malo svoje dvere zatvoriť až 178.

Na uľahčenie reštrukturalizácie spoločnosť Forever 21 získala 275 miliónov dolárov od svojich súčasných veriteľov a ďalších 75 miliónov dolárov od TPG Sixth Street Partners a niektorých z pridružených fondov spoločnosti. S týmto kapitálom chce spoločnosť Forever 21 oživiť značku a podporiť celkový rast. Vďaka získaným finančným prostriedkom bude môcť splniť aj svoje súčasné záväzky voči zákazníkom, predajcom a zamestnancom. 

zdroj: wikimedia.org

Výkonná viceprezidentka spoločnosti Forever 21, Inc., Linda Chang, sa v oficiálnom stanovisku vyjadrila, že značka sa chce na trhu objaviť ako silnejší a konkurencieschopnejší podnik s lepšou pozíciou na trhu a cieľom prosperovať v nadchádzajúcich rokoch. Na základe amerického zákona o bankrotoch možno záväzky tamojších firiem voči veriteľom odložiť a v získanom čase môžu postihnuté spoločnosti reorganizovať svoj dlh alebo predať časť podniku.

Splnil si americký sen

Zakladateľ Forever 21, Do Won Chang, imigroval do USA v roku 1981 z Kórei. Aby ako cudzinec uživil rodinu, musel pracovať na dvoch miestach naraz. Živil sa ako školník a zároveň predával kávu na čerpacej stanici. „Všimol som si, že všetci ľudia jazdiaci na pekných autách pracovali v odevnom biznise,” povedal Don pre LA Times v roku 2010.

Toto zistenie ho spolu s manželkou viedlo k otvoreniu obchodu s 89 metrami štvorcovými v Los Angeles v roku 1984. Nazvali ho Fashion 21. Napriek už trom nevydareným biznisom v minulosti sa im s touto novou lastovičkou podarilo už v prvom roku zarobiť 700 000 dolárov. Forever 21 je ešte stále rodinná firma, v ktorej Don pracuje ako CEO a jeho manželka Jin Sook ako šéfka sortimentu.

Ohľadom informácií zatvárania pobočiek sme oslovili spoločnosť Forever 21.

zdroj: edition.cnn.com, businesswire.com, latimes.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá