Fotky v súťaži o najhorší školský záchod v Rusku pobúrili celý národ. Žiaci radšej chodia na WC domov

  • Fotografie záchodov v katastrofálnom stave pobúrili celú krajinu
  • Domestos sa nakoniec rozhodol pomôcť šiestim školám, nie jednej
Zničené toalety
Pixabay/Timbo,Tama66
  • Fotografie záchodov v katastrofálnom stave pobúrili celú krajinu
  • Domestos sa nakoniec rozhodol pomôcť šiestim školám, nie jednej

Značka čistiacich prostriedkov Domestos vyhlásila víťazov súťaže o najhoršie školské záchody. Na začiatku súťaže vyzvali ruské školy k tomu, aby im poslali fotky svojich záchodov, najhoršia mala získať rekonštrukciu. Ukázalo sa, že ich stav je katastrofálny. Do súťaže sa zapojili desiatky škôl a fotografie pobúrili celú krajinu, informuje Radio Free Europe.

Záchody neboli renovované od čias Sovietskeho zväzu

Britskej značke, ktorá výhercovi sľúbila kompletnú rekonštrukciu záchodov po vyhlásení súťaže začali prichádzať fotografie toaliet, ktoré neponúkali absolútne žiadne súkromie, ale aj také, ktoré sa rozpadali a renovované neboli od čias Sovietskeho zväzu.

Fotky oprávnene vzbudili kritiku v celej krajine, na Twitteri sa k nim vyjadruje aj opozičný politik, výkonný riaditeľ prodemokratického hnutia Open Russia: „Súťaž odhalila obrovskú neúctu zo strany štátu k deťom. Školy sa neobnovujú už roky,“ hovorí. Fotografie označuje za strašidelné.

Domestos na začiatku súťaže plánoval zrekonštruovať záchody na jednej škole, nakoniec sa však rozhodli, že výhercov bude šesť. Úplne všetky školy, ktoré sa zapojili, dostanú ročnú zásobu ich prostriedkov.

Na záchodoch nemajú žiadne súkromie, chýbajú priečky

Fotky zachytávajú špinavé toalety, medzi ktorými nie sú priečky, vypadávajú na nich dlaždice a opadáva omietka. V komentároch sa k nim vyjadrovali aj študenti konkrétnych škôl. Sťažovali sa, že záchody neboli opravené už roky.

Úplným výhercom súťaže sa stala škola z mesta Gus-Khrustalny, v regióne Vladimir. Autor fotky k nej napísal, že študenti bežne odchádzajú zo školy domov len kvôli toalete, pretože v škole sa to jednoducho nedá.

Ľudia sa po tom, čo fotky videli rozčuľovali najmä nad korupciou a plytvaním, iní si robili srandu z ruského prezidenta Vladimíra Putina. „Britská značka Domestos začala antiruskú, antiputinovskú akciu. Všetci videli nechutný stav záchodov na školách veľkého Ruska,“ napísal bloger Rustem Adagamov na Twitter, kde má skoro 500 tisíc sledovateľov.

Je nevyhnutné zistiť, kto sa skrýva za touto akciou, bude to CIA alebo štátne oddelenie?“ pokračuje v príspevku a naráža na tendenciu ruských štátnikov obviňovať z domácich problémov západ.

Zdroj: Radio Free Europe

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK