FOTO: Nevieš kam si vyjsť dnes večer? Otvorenie tejto bratislavskej novinky by si nemal zmeškať

  • Medusa má 40 prevádzok v 3 krajinách s viac ako 1.400 zamestnancami
  • MInulý rok jej tržby presiahli 43 miliónov €, čo z nej robí najväčšiu slovenskú gastro spoločnosť
  • Po 16 rokoch podnikania sa rozhodla pre novú etapu, ktorá so sebou prináša nový názov, ale aj novú identitu spoločnosti
Medusa
Medusa
  • Medusa má 40 prevádzok v 3 krajinách s viac ako 1.400 zamestnancami
  • MInulý rok jej tržby presiahli 43 miliónov €, čo z nej robí najväčšiu slovenskú gastro spoločnosť
  • Po 16 rokoch podnikania sa rozhodla pre novú etapu, ktorá so sebou prináša nový názov, ale aj novú identitu spoločnosti

V uplynulých 12 mesiacoch Medusa za státisíce eur úplne zrekonštruovala nočný klub Trafo, bar Barrock ale aj svoju desaťročnú stálicu Rio v bratislavskom Starom Meste.

Nové a autentické RIO

S rekonštrukciou obľúbeného bratislavskej reštaurácie prišla Medusa po 10 rokoch jeho existencie. V piatok 23. októbra otvorí jeho brány po verejnosti po prvý raz. Vďaka fotografiám si môžeš vynovený priestor pozrieť v predstihu aj ty. Prináša nové menu, kvalitné nápoje a klasický čistý dizajn.Ten síce odkazuje na exotické korene, ktoré ale zahalil do moderného šatu.  „Našim cieľom je neustále ponúkať najvyššiu možnú kvalitu, ktorá sa začína dizajnom, pokračuje prvotriednymi surovinami a skvelým personálom, ktorý dotvorí výnimočnú atmosféru tohto miesta,“ vyjadril sa Peter Štečko, CEO Medusy pre redakciu StartitUp.

Podľa neho takýto typ reštaurácie v Bratislave chýbal a ich snahou bolo vytvoriť prostredie, ktoré skĺby posedenie v krásnom prostredí s príjemnou hudbou. „Chceli sme vytvoriť miesto, ktoré pôsobí príjemne, esteticky a na tom sme si dali záležať. Materiál je masívne drevo a o nábytok sa postarala naša obľúbená stolárska firma. Celý koncept sme nastavili tak aby bol prijateľný predovšetkým pre nás. Chýbal nám gastro priestor v ktorom by sa cítila príjemne aj staršia cieľovka okolo 4otky,“ upresnil Peter Štečko.

Ďalšie veľké plány

„Bratislava sa mení a my chceme byť pri tom,“  povedal Peter Štecko, CEO Medusy a dodal: „Kým koncom deväťdesiatych rokov a začiatkom storočia sme chceli byť čo najsilnejšie zastúpení v centre Bratislavy, dnes sa presúvame do výnimočných historických objektov v novom centre Bratislavy.“

„Aj po 16 rokoch Medusy máme odvahu experimentovať a prichádzať s novými nápadmi tak, aby sme zákazníkom stále ponúkali viac ako naša konkurencia. To však so sebou prirodzene prináša aj uzatváranie časom vyčerpaných konceptov a s tým spojené odhodlanie a silu na správne a vhodne načasované dôležité rozhodnutia. Naďalej chceme zotrvať aj pri závodnom stravovaní, kde sa nám v uplynulých rokoch podarilo získať do portfólia nových klientov globálnych rozmerov,“ uzatvoril Peter Štecko.

Gastro_Jurkovicova_Teplaren_Medusa
zdroj: Gastro_Jurkovicova_Teplaren_Medusa

Nový názov spoločnosti bude len Medusa, bez slova Group, čo vyjadruje už aj nové logo a nová vizuálna identita firmy, ktorá sa prejaví v najbližších týždňoch postupne naprieč celou firmou – od nových webstránok až po výmenu log. Odľahčenie v názve a logu a sústredenie sa na podstatu veci má symbolizovať práve nový, svieži štart a prepojenie ľahkosti a dynamiky, ktoré gastronómia v sebe spája.

Nová etapa Medusy sa v Bratislave prejaví aj v 8 nových projektoch (5 potvrdených a v príprave, 3 v rokovaní pre uzavretím. Pôjde o výnimočné a dlhodobé projekty, s unikátnou pridanou hodnotou, na významných miestach či v historicky alebo architektonicky hodnotných stavbách. Ich realizácia a otvorenie pre verejnosť je plánovaná v období rokov 2020-2022.

Prím medzi nimi určite hrajú plánované reštaurácie v projekte technickej pamiatky Jurkovičovej teplárne v novej časti Skypark od Zahy Hadid či budova historickej Pradiarnev areáli bývalej Cvernovky, ktorej rekonštrukcia citlivo zachová pôvodný unikátny ráz tehlovej budovy. Do Pradiarne sa dokonca presunie sídlo spoločnostis viac ako 60 zamestnancami.

Pradiaren_Kancelarie_Medusa
zdroj: Pradiaren_Kancelarie_Medusa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech