FOTO: Takto vyzerá maturita v roku 2020, zapíše sa do histórie. Skúšky dospelosti majú sci-fi závan budúcnosti

  • Za prísnych bezpečnostno-epidemiologických opatrení sa na Slovensku konajú prezenčné maturitné skúšky
  • Záujem o ne neprejavilo veľa študentov
maturity
TASR/Radovan Stoklasa
  • Za prísnych bezpečnostno-epidemiologických opatrení sa na Slovensku konajú prezenčné maturitné skúšky
  • Záujem o ne neprejavilo veľa študentov

Kým sa po minulé roky za unikátne považovali fotky maturantov v tradičnom ľudovom odeve, dnes fascinuje samotná maturita. Prezenčná forma bola napokon ponechaná na rozhodnutí študentov, rodičov a pedagógov.

Alternatívou naďalej ostalo spriemerovanie známok a ústne hodnotenie. Tí, ktorí mysleli na svoju budúcnosť a nebáli sa ísť vytiahnuť otázku  pred maturitnou komisiu, spraviť prípravu a odpovedať, museli dodržať všetky bezpečnostné opatrenia. A tak sa májové ústne maturity z roku 2020 pravdepodobne zapíšu do histórie. 

Neveľký záujem

Záujem o ne nebol veľký. V Košickom kraji sa pre prezenčnú formu maturitnej skúšky rozhodlo len 128 stredoškolákov, informuje TASR. 

Nevyhnutnosťou sú ochranné rúška na tvári, vlastné pero, dezinfekcia rúk a niektorí maturanti majú dokonca na rukách ochranné rukavice. Dištančné rozostupy sú povinnosťou nielen pri samotnej písomnej príprave, ale aj pri odpovedi, medzi pedagógom a študentom sa musí dodržať predpísaný 2-metrový rozostup. Rovnaké pravidlo platí aj pre maturitnú komisiu, ktorá študenta skúša.

Odpisovanie jeden od druhého tento rok evidentne nehrozí. 

Na Strednej zdravotníckej škole Celestíny Šimurkovej v Trenčíne si študenti s ochrannými rukavicami žrebujú čísla otázok počas ústnej maturitnej skúšky zo srdiečka.

Možnosť zabojovať o lepšiu maturitnú známku z cudzieho jazyka prejavilo záujem sedem študentov školy. Pre pandémiu nového koronavírusu sa v tomto školskom roku celoplošné písomné ani ústne maturity nekonajú, oznámila agentúra TASR.

Maturitné skúšky z každého predmetu miestami pripomínajú testy z chémie. Študenti sú vyzbrojení ochrannými prvkami, ktoré sú bežné pre školské chemické laboratóriá. Bude takto vyzerať maturita budúcnosti?

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech