FOTO: V Petržalke vznikne nový športový areál a škola ako z budúcnosti, Bratislava tak opäť rozkvitne

  • Bratislavský samosprávny kraj je bližšie k vybudovaniu športového areálu v Petržalke
  • Poslanci schválili zámer vybudovania „kampusu športu a zdravia“
  • Informoval o tom Juraj Droba
pjimage - 2021-06-12T140536.970
Bratislavyskykraj.sk
  • Bratislavský samosprávny kraj je bližšie k vybudovaniu športového areálu v Petržalke
  • Poslanci schválili zámer vybudovania „kampusu športu a zdravia“
  • Informoval o tom Juraj Droba

V Petržalke sa schyľuje k výstavbe nového areálu plného rôznych športovísk a zelene. Športovisko bude primárne určené pre študentov z legendárnej športovej školy na Ostredkovej, no bude otvorené aj pre verejnosť. O tomto zámere informoval Juraj Droba na svojom Facebooku.

„Napríklad atletický ovál doteraz Bratislave chýba a je súčasťou nášho projektu. Verím, že tento areál pomôže aj tomu, aby nám športové talenty neutekali do zahraničia. Ďalšie dôvody zostať im dá aj Miroslav Šatan, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorý bude jedným z partnerov,“ píše Droba v príspevku.

zdroj: Facebook/Juraj Droba

BSK urobilo rázny krok smerujúci k výstavbe kampusu, ktorého rozloha je 188 338 metrov štvorcových. Plocha, na ktorej čoskoro vyrastie zaujímavé športovisko, je momentálne nezastavaná. Pôvodne mal na tomto mieste vyrásť národný futbalový alebo hokejový štadión, neskôr sa podľa webu YIMBA uvažovalo o vybudovaní infraštruktúry pre rozličné športové disciplíny.

Zaujímaví partneri 

Budúcnosť areálu sa začala vyjasňovať až po roku 2018, kedy prebehlo niekoľko stretnutí s potenciálnymi partnermi. Jedným z partnerov je práve Slovenský zväz ľadového hokeja, ktorý by na mieste chcel vybudovať hokejovú akadémiu. Partnerom je však aj Volejbalový klub polície Bratislava a Spojená škola – Ostredková.

zdroj: Bratislavskykraj.sk

Všetci partneri teda spojili svoje plány a vznikol tak unikátny koncept SMART školy. Celý areál by mal pozostávať z novej multifunkčnej, plaveckej a hokejovej arény, atletického štadiónu s tribúnou a viacerých workoutových ihrísk, verejného priestoru, detských ihrísk a zázemia pre inline korčuľovanie alebo plážového volejbalu.

Chýbať nebude ani  športová škola s vlastnou multifunkčnou športovou halou a internátom alebo parkovací dom.

Podľa webu YIMBA by mala mať škola kapacitu 620 žiakov a jej súčasťou by mala byť jedáleň, knižnica, zázemie pre učiteľov a multifunkčná aula. Hokejová hala bude rozdelená na dve tréningové plochy, stravovaciu halu a kongresové priestory. Tribúny budú mať kapacitu maximálne 400 divákov.

zdroj: Bratislavskykraj.sk

Súčasťou areálu bude aj druhá multifunkčná hala, ktorá by mala byť určená pre loptové športy. Atletický štadión bude pozostávať z tartanovou bežeckou oválnou dráhou (400 metrov), dráhou a doskočiskom pre trojskok a skok do diaľky, sektormi pre vrhačské disciplíny alebo skok do výšky a skok o tyči.

zdroj: Bratislavskykraj.sk

zdroj: Bratislavskykraj.sk

zdroj: Bratislavskykraj.sk
Zdroj: yimba.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK