Fripito: Cestovný sprievodca v smartfóne

  • Radi cestujete? Nechce sa vám nosiť papierových sprievodcov? Appka Fripito je tu práve pre vás. Máte ju neustále po ruke a cestujete naľahko. Okrem toho si pomocou nej spravíte fotky a nezabudnete, kde ste boli.
image_1400002801.jpeg
  • Radi cestujete? Nechce sa vám nosiť papierových sprievodcov? Appka Fripito je tu práve pre vás. Máte ju neustále po ruke a cestujete naľahko. Okrem toho si pomocou nej spravíte fotky a nezabudnete, kde ste boli.

 

Fripito je cestovná aplikácia pre váš smartfón a tablet, ktorá vám pomôže nájsť mnoho zaujímavých miest v tej-ktorej krajine. Prípadne aj cestu, ako sa tam dostať. Aplikácia umožňuje prečítať si tipy od používateľov, čo značne uľahčuje plánovanie cesty snov. Aby toho na jednu aplikáciu nebolo málo, zároveň je aj „travel photo“ sprievodcom.

Jednoducho povedané, appka je komplexným riešením pre objavovanie nových, nádherných krajín a zaujímavých miest. To všetko vrátane už spomenutých praktických tipov, ktoré budú doplnené aktuálnymi fotkami z každého miesta.

Fripito bude k dispozícii pre Apple zariadenia najneskôr na jar 2014, pre ostatné smartfóny v službe Google Play o niekoľko mesiacov neskôr. Samotná aplikácia bude zadarmo, ale cena fotografických sprievodcov sa bude pohybovať v rozpätí 3 -15 dolárov.

 

 

Čo všetko bude každý jeden sprievodca obsahovať?

Viac ako 100 profesionálnych fotografií vrátane presnej polohy, nastavenia fotoaparátu a tipov, kedy je najlepšia sezóna alebo aké fotografické vybavenie potrebujete. Zároveň bude appka obsahovať aktuálne informácie o možnostiach cestovania v danej krajine.

 

 

Ako sa vlastne zrodila myšlienka Fripito?

„Už veľa rokov organizujem pre svojich klientov inšpirujúce a originálne expedície, vďaka ktorým spoznávajú exotické krajiny cez hľadáčik svojich fotoaparátov. Spoločne sme navštívili šesť kontinentov a mnoho zaujímavých miest. Boli to najmä národné parky v Južnej Afrike, na Islande, v Peru, na Novom Zélande alebo v Čine. Z každého výletu sme si „priviezli“ úžasné spomienky, ale aj krásne fotografie. Milujem zdieľať svoje skúsenosti, ale nemôžem si všetko vybavenie brať so sebou na expedíciu. Tak sa zrodil tento nápad. Rozhodol som sa vytvoriť aplikáciu na zdieľanie všetkých krásnych miest po celom svete, ktoré som navštívil, spolu s tipmi ako fotografovať,“ povedal zakladateľ Ján Brezina.

 

Zdroj: indiegogo.com, heartofavagabond

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech