Fusakle ukryjú plechovky s ponožkami v niekoľkých mestách. Ľudí vyzývajú, aby ich našli

  • Fusakle opäť vytipovali niekoľko miest, na ktorých tím značky ukryje plechovky naplnené ich produktmi
  • Ak ich nájdeš, sú tvoje. Stačí, ak vybehneš von a pustíš sa do pátrania
vvv
Fusakle
  • Fusakle opäť vytipovali niekoľko miest, na ktorých tím značky ukryje plechovky naplnené ich produktmi
  • Ak ich nájdeš, sú tvoje. Stačí, ak vybehneš von a pustíš sa do pátrania

Poludník prechádzajúci centrom hlavného mesta, umelecké sochy medzi sídliskovými panelákmi alebo ďalšie UFO, ktoré sa ukrýva na Slovensku. Ešte stále máme vo svojom okolí mnoho zaujímavých miest, ktoré nie sú všeobecne známe. Zároveň tu máme aj dobre známe miesta, ktoré vedia prekvapiť, najmä vtedy, ak sa tam na jeden deň objaví 8 plechoviek, v ktorých sa budú ukrývať štýlové Fusakle. 

A to sa udeje 26. júna 2021 v šiestich mestách na Slovensku. Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Trnava a Žilina sa stanú na jeden deň dejiskom podujatia Fusakle v meste. Po úspešnom prvom ročníku sa značka rozhodla túto akciu zopakovať a navýšiť aj odmenu pre úspešných hľadačov.

„Jesennú časť sme museli kvôli protikoronovým opatreniam zrušiť, ale tento rok to bude aspoň v príjemnom počasí. V každom meste bolo vybraných 8 lokácií, ktoré sú nejakým spôsobom špeciálne a v blízkosti každej budú môcť pozorní hľadači nájsť odmenu – konzervy s produktmi Fusakle,“ objasňuje tím značky. 

Pôjdeš hľadať ukryté produkty značky?

Na stránke fusaklevmeste.sk sa v sobotu o 9:00 ráno objaví zoznam miest a indície, kde sa plechovky nachádzajú. Takýmto originálnym spôsobom chce značka vylákať von všetkých fanúšikov nielen pekných ponožiek, ktorí majú chuť spoznávať neobyčajné miesta.

Celá akcia pripomína takzvaný „geokešing“, teda hľadanie pokladu podľa súradníc a nápovede. Plechovky s ponožkami môžu byť naozaj všade, aj tam, kde by si to nečakal. Možno ich nájdeš zavesené na strome, na soche, za dopravnou značkou alebo aj schované v tráve či niekde zavesené na šnúrke. Maj teda oči na stopkách.

Spolu bude od východu na západ Slovenska ukrytých 288 párov ponožiek a 96 rúšok alebo multifunkčných šatiek. Ak aj náhodou niekto už plechovku našiel skôr, netreba sa vzdávať. V pondelok 28. júna sa bude žrebovať 20 šťastlivcov, ktorí budú odmenení párom ponožiek. Stačí sa odfotiť na mieste, fotku publikovať na svojom (verejnom) instagramovom účte a označiť ju hashtagom  #Fusaklevmeste. 

zdroj: Fusakle

Fusakle a pandémie

Značka Fusakle už roky oživuje textílnu výrobu po celom Česko-Slovensku a vracia prácu a život tam, kde sa kedysi tvorilo dobré meno nášho textilného priemyslu.   

„Slovensko malo v minulosti bohatú textilnú výrobu a históriu, z ktorej veľa neostalo. Pamätali sme si, že v 90. rokoch bolo veľa podnikateľov, ktorí nakúpili pletiarske stroje, tak sme začali hľadať partnera na náš nápad. Nakoniec sa ho podarilo nájsť v Banskej Štiavnici,“ pripomína zakladateľ značky Ján Anguš.

Aj vďaka tomuto kroku a šťastnej náhode, môže dnes slovenská značka hrdo konkurovať aj tým zahraničným. Ani táto úspešná firma sa však celkom nevyhla následkom pandémie. Fusakle sa po jej prepuknutí potýkali s náhlym zastavením činností prevádzky, neistotou či totálnym prepadom tržieb.

Problémy spôsobilo aj odstavenie dodávateľských služieb. Nutná tak bola napríklad optimalizácia nákladov a kompletne nové hľadanie riešení a zmena plánov. Prísť muselo aj k prepúšťaniu zamestnancov.

Ján Anguš priznal, že táto situácia značke zároveň priniesla aj nové príležitosti. Fusakle rozbehli výrobu funkčných anatomických rúšok s vlastnými dizajnami. To sa značke podarilo už v priebehu štyroch týždňov, aj keď podľa majiteľa značky, bolo zo začiatku nutné boriť sa s množstvom produkčných problémov. 

„Vytvorili sme najväčšiu kolekciu členkových ponožiek na našom trhu. Podarilo sa nám uviesť do života aj úplne nové ‚neviditeľné’ ponožky/ťapky. Rozbiehame aj aktivity na podporu domáceho odevného priemyslu. Je toho ešte viac, teda budete vidieť, že sme sa nenudili,” prezrádza Ján Anguš.

Zakladateľ značky hovorí o tom, že táto kríza značku veľa naučila. Aj keď škody budú značné pre každého, Ján Anguš a jeho tím intenzívne komunikujú s ostatnými retailistami na Slovensku, nakoľko v tomto sektore funguje niekoľko tisíc ľudí. Dodáva, že mnohých to žiaľ položilo, a nie všetci sú schopní odolávať následkom tejto doby.

Zdroj: Fusakle

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech