Futbal je v Nemecku po pauze konečne späť! Jeden tím ale kvôli korone hrať nemôže, prečo?

  • Dynamo Dresden sa v 2. Bundeslige neocitne, celý tím je v karanténe
  • Futbal je konečne späť, sledovať návrat európskeho futbalu je na Slovensku možné cez DIGI
covidcovid
TASR/Uwe Anspach/dpa via AP
  • Dynamo Dresden sa v 2. Bundeslige neocitne, celý tím je v karanténe
  • Futbal je konečne späť, sledovať návrat európskeho futbalu je na Slovensku možné cez DIGI

Takmer všetky športové ligy si museli dať približne dvojmesačnú pauzu kvôli pandémii. Zdá sa však, že je koronavírus na ústupe a futbalové čakanie sa tak po 65 dňoch skončí.

Futbaloví fanúšikovia sa rozhodne majú na čo tešiť, keďže sa už najbližší víkend spúšťa nemecká Bundesliga, jedna z najsledovanejších európskych líg.

Hráči aj fanúšikovia však budú musieť dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia. Nemecká futbalová federácia otestovala vyše 2 000 futbalistov a Nemecko malo jednu z najrýchlejších odpovedí na koronavírus. Aj vďaka tomu sa môže výnimočný futbalový sviatok opäť obnoviť.

Tentokrát však bez Dynamo Dresden (Drážďany), tí sú však v 2. Bundeslige. Dvaja hráči skončili s pozitívnymi výsledkami a celý tím, vrátane trénera je aktuálne v prísnej karanténe.

Na televízne obrazovky sa prvý zápas dostane už v sobotu, 16. mája, a ako jediný ich na Slovensko prinesie DIGI Sport. Ten môžete spolu s ďalšími 6 TV programami sledovať cez satelitnú alebo káblovú TV DIGI alebo cez mobilnú aplikáciu DIGIGO. Viac informácií o aplikácií nájdeš na www.digigo.sk

Sobota 16. mája
  • 15:00 DIGI Sport 1, Dortmund – Schalke (M. Lukáč a S. Suvák, v štúdiu privíta F. Mentel ako hosťa M. Karhana)
  • 18:25 DIGI Sport 2, Frankfurt – Mönchengladbach (S. Suvák, M. Lukáč)
Nedeľa 17. mája
  • 17:55 DIGI Sport 1, Union Berlín – Bayern (K. Jakubovič)
Pondelok 18. mája
  • 20:25 DIGI Sport 1, Brémy – Leverkusen (S. Suvák)           

Kompletný program je k dispozícii na digisport.sk.

Z vývoja pandémie môžeme usúdiť, že sa čoskoro pridajú aj ostatné futbalové ligy a na naše obrazovky dorazí ten najlepší svetový futbal.

zdroj: TASR/AP Photo/Martin Meissner

11 športových kanálov je na DIGI k dispozícii v základnom balíku už od 9,60 € mesačne. Využi obľúbený 100% bonus na inštaláciu a novinku, televíznu službu bez viazanosti, viac informácií  nájdeš na digislovakia.sk/televiziabezviazanosti. Sledovať môžeš aj cez mobilnú aplikáciu DIGI GO na digigo.digislovakia.sk.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech