Futbalista Juraj Kucka vedie v Bojniciach rozprávkový biznis. Chce, aby boli zákazníci na komfort zariadenia nároční

  • Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka spolu s bratom Patrikom už pred časom otvorili v Bojniciach rodinný penzión Meridiana
  • K známej bojnickej reštaurácii s rovnakým názvom tak pribudla aj možnosť ubytovania v modernom štýle, aký poznáme z amerických filmov
dd
Meridiana
  • Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka spolu s bratom Patrikom už pred časom otvorili v Bojniciach rodinný penzión Meridiana
  • K známej bojnickej reštaurácii s rovnakým názvom tak pribudla aj možnosť ubytovania v modernom štýle, aký poznáme z amerických filmov

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka si už pred šiestimi rokmi otvoril spolu s bratom Patrikom dnes už obľúbenú reštauráciu Meridiana. Nezostali len pri gastre, rodinný projekt sa rozhodli rozšíriť o rovnomenný penzión.

Spomínanú reštauráciu pri jej otvorení pokrstila celá futbalová reprezentácia, ktorá si do Bojníc odskočila zo sústredenia. Napokon bratom Kuckovcom poslúžila ako inšpirácia aj pri výstavbe rodinného penziónu, ktorý sa zameriava najmä na aktívnych ľudí a rodiny.

„Pri dizajne sme sa inšpirovali najmä našou reštauráciou, kde dominuje drevo a kameň. To je nám najbližšie. A chceli sme, aby aj penzión bol príjemný, čistý, vzdušný a svetlý. Aby priniesol niečo nové a najmä, aby odtiaľto ľudia odchádzali so zážitkami,“ hovorí v oficiálnom stanovisku Meridiany Patrik Kucka.

zdroj: Meridiana

Počas svojej hviezdnej kariéry futbalista Juraj Kucka navštívil množstvo hotelov a tieto skúsenosti sa vždy snažil pretaviť aj do spoločného penziónu.

„Nedá sa ani spočítať, koľko hotelov a penziónov som už za život navštívil. Každý druhý týždeň som v nejakom hoteli, niekedy aj častejšie, keď cestujeme na zápasy. Nepamätám si ich všetky, ale boli medzi nimi aj také, ktoré mi utkveli v pamäti,“ priznáva futbalista.

zdroj: Meridiana

Aj preto ho bavilo pomáhať pri výbere dizajnu a zariadenia, hoci to bolo ťažké, keďže všetko konzultoval cez telefón a videl cez fotky. Len málokedy sa mu podarilo prísť domov a pozrieť si to naživo.

zdroj: Meridiana

Našťastie sa s bratom vždy vedeli dohodnúť na niečom, čo sa im obom páčilo. Lokalitu Bojníc si na tento typ podnikania vybrali z jednoduchého dôvodu: „Narodili sme sa tu, žijeme tu, je tu náš domov a Bojnice sú krásne,“ tvrdia bratia.

zdroj: Meridiana

Penzión Meridiana má ideálnu lokalitu, ktorá ponúka mnoho kultúrneho vyžitia, atrakcií či prírodných unikátov. Jednoducho sa z nej dostaneš do centra Bojníc aj Prievidze.

zdroj: Meridiana

Iba 3 kilometre od Meridiany stojí najväčšia pýcha Bojníc – rozprávkový Bojnický zámok. História tejto pôvodom gotickej stavby siaha až do 12. storočia.

Zámok je súčasťou Slovenského národného múzea. Výhodou je, že denné i nočné prehliadky sú sprístupnené celoročne.

zdroj: Meridiana

Ubytovacia kapacita penziónu aktuálne predstavuje 72 pevných lôžok a 44 prísteliek pre celkovo 116 osôb rozdelených v 23 moderných izbách. Nájdeš tu aj väčšie De Luxe izby, 7 apartmánov a špeciálny Sky Box.

zdroj: Meridiana

Ceny izieb začínajú na 89 eurách za noc v prípade dvojlôžkovej izby. Za apartmán zaplatíš 109 eur a za izbu De Luxe 119 eur. Sky boxy pre náročných sa pohybujú v cenovej hladine od 250 eur do 400 eur za noc.

Poteší aj skutočnosť, že v prípade ubytovania v ktorejkoľvek izbe budeš mať v cene aj dobré raňajky.

zdroj: Meridiana

„Chceme, aby slovenskí zákazníci boli nároční. Zažili, čo je ozaj dobré a čo si majú žiadať. Zveľaďujeme štandard gastronomických a ubytovacích služieb v regióne s využitím nám vlastnej nápaditosti, kreativity, svojskosti a precíznosti,“ tvrdí tím projektu.

V tomto rezorte nechýba dokonca ani privátny wellness. Okrem fínskej či infrasauny si môžeš vyskúšať aj takzvaný floating. Ide o nový trend v oblasti relaxácie a liečenia.

Ponúka nadnášanie vo veľkej vani naplnenej vodou, ktorá svojou hustotou imituje prostredie Mŕtveho mora a beztiažový stav.

zdroj: Meridiana

Floating ti má pomôcť odpútať sa od starostí a dôkladne sa zrelaxovať. „Počas pobytu vo vode sa postupne začnú vyplavovať endorfíny – hormóny šťastia – a znižovať hormón kortizol – stresový hormón. Okrem toho sa začne znižovať krvný tlak a mozgová aktivita, takže zrelaxujete na maximum nielen svaly, ale aj hlavu.“

Jedna hodina floatingu tu verejnosť stojí necelých 40 eur, ubytovaní hostia zaplatia 30 eur. Iných možno poteší aj vonkajšie bio jazierko, ktoré ti je k dispozícii na kúpanie 365 dní v roku.

Na svoje si tak prídu aj fanúšikovia otužovania. Zažiť tu môžeš aj celodenný workshop pod vedením certifikovaného inštruktora Wim Hof metódy Erika Svitka.

zdroj: Meridiana

„Pôsobením doby sme si my, ako ľudský druh, vyvinuli odmeraný postoj k prírode. Zabudli sme pritom na našu vrodenú vnútornú silu, ktorou nás obdarila práve príroda. Je to aj schopnosť nášho tela prispôsobiť sa extrémnejším teplotám a prežiť komfortne v našom prirodzenom prostredí. Metóda Wim Hof je založená na princípe objavovania tohto potenciálu.“

zdroj: Meridiana

Workshop ťa naučí, ako pracovať so svojím dychom ako kľúčom k vnútornej energii. Dopracuješ  sa k výkonnejším pľúcam a celej dýchacej sústave. Naučíš sa, ako posilniť srdcovo-cievny systém a využiješ pritom silu svojej mysle. Za celodenný kurz pre jednu osobu aj s ubytovaním zaplatíš 189 eur.

Zdroj: Meridiana

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech