Futbalová hviezda Bayernu radšej zaplatila mastnú pokutu, len aby nemusela na tréning v elektromobile

  • My vás budeme sponzorovať a vaši slávni hráči sa budú ukazovať v našich autách
  • Tak znejú dohody, ktoré majú uzavreté viaceré automobilky s niektorými veľkoklubmi
  • Hráč Bayernu Mníchov radšej zaplatil pokutu vyše 50 000 eur, než aby sa ukazoval v elektrickom aute Audi
  • V Barcelone si hviezdy musia zvykať na nové autá, ktoré sú z ich pohľadu zrejme plebs
Coman Messi Barcelona autá
Instagram/ King_coman a Fc Barcelona
  • My vás budeme sponzorovať a vaši slávni hráči sa budú ukazovať v našich autách
  • Tak znejú dohody, ktoré majú uzavreté viaceré automobilky s niektorými veľkoklubmi
  • Hráč Bayernu Mníchov radšej zaplatil pokutu vyše 50 000 eur, než aby sa ukazoval v elektrickom aute Audi
  • V Barcelone si hviezdy musia zvykať na nové autá, ktoré sú z ich pohľadu zrejme plebs

Záložník Bayernu Mníchov, Kingsleyho Coman, by si určite vedel zabezpečiť auto, aké len chce. Vlastne ho aj má a hneď niekoľko. Svoj športový McLaren či luxusný Mercedes musí, teda mal by, nechávať doma a na tréningy či niektoré podujatia jazdiť výhradne len elektrickým Audi e-tron, ktorý na tento účel dostal od klubu.

Audi je nie len sponzorom, ale i spoluvlastníkom bavorského veľkoklubu, ktorý rozdal elektromobily hráčom z jednoduchého dôvodu, aby sa v nich ukazovali na verejnosti a robili tak automobilke reklamu. Pre viacerých to je (zdá sa) celkom problém, hlavne ak ti doma stoja v garáži oveľa luxusnejšie a krajšie vozidlá.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kingsley Coman (@king_coman)

Kým Audi a klub nútili futbalistov vyberať si medzi športovo vyzerajúcimi modelmi Audi R8 či RS6, pre hráčov to nebol až taký problém prichádzať na tréningy podľa zmlúv v určených vozidlách. Keď im ako vozidlo vnútili elektrický e-tron, novinári si všimli, že niektorí hráči prišli na tréning vo svojom McLarene (áno, bol to Coman) či Ferrari.

Klubu došla trpezlivosť a oznámil hráčom, že ich za nedodržanie podmienok bude najbližšie čakať pokuta 50 000 eur. Niektorí si dali povedať, no nie Kingsley Coman, ktorý aj tak prišiel na vlastnom aute. Tentoraz vo svojom Mercedese triedy G.

Obsluha garáží a parkovísk klubu, ale mala jasne nariadené nové pokyny. Takéhoto hráča s vlastným autom nepustiť dnu. Tak Coman musel nechať svoje auto na ulici a ísť na tréning ďalej po svojich. To si nenechali ujsť bulvárni novinári z nemeckého časopisu Bild, ktorí akoby tušili, že Coman na e-trone opäť nepríde. Celý tento incident nafotili a zverejnili.

zdroj: thejjreport.com/ Bild

To sa už nedá ospravedlniť a Comanovi tak neostáva nič iné než pokutu zaplatiť,“ incident si všimli nemecké bulvárne médiá aj automobilový portál Autoforum.cz, ktorý už predtým písal o tom, že z nových e-tronov nebudú slávni futbalisti zrejme nadšení.

Zaujímavé veci sa ohľadom áut pre hráčov dejú aj v Barcelone. Tá mala taktiež roky zmluvu s nemeckou automobilkou Audi, no nedávno začala novú spoluprácu so sponzorom priamo zo Španielska – s automobilkou Seat.

Hoci majú hráči Barcelony jazdiť vo vozidlách Seatu Cupra, čo sú luxusnejšie a športovejšie autá tejto španielskej automobilky, internet a viacerí novinári si neodpúšťajú poznámku, že hráči ako Messi, Piqué, Griezmann či Busquets, ktorí zarábajú niekoľko miliónov až desiatok miliónov eur ročne, musia sedieť vo vozidlách, ktoré sú z ich pohľadu poriadny plebs.

zdroj: Fc Barcelona

Existujú špekulácie, že aj v Barcelone sa začnú objavovať podobné prípady, akým čelil Bayern a že si hráči budú napriek zmluvám chodiť vo vlastných autách.

Donútiť hráčov používať tieto vozidlá bude zložité, už preto nám spolupráca veľký zmysel nedáva. Ideálne by pre sponzorov bolo, aby futbalisti používali vozy dobrovoľne a nie len vtedy, kedy musia. U Audi, ktoré robí aj modely ako RS6 či R8, existuje aspoň šanca. U Cupra, obávame sa, sa blíži k nule a o trochu násilnom vymáhaní dohovoreného používania ešte budeme počuť,“ tvrdí automobilový portál Autoforum.cz.

Zdroje: Autoforum.cz, Bild, Fc Barcelona

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech