Futuretro podľa Elona Muska. Tesla chystá reštauráciu ako z oldschoolového sci-fi

  • Tesla ukázala návrh na vybudovanie futuristickej reštaurácie
  • Nebudú chýbať miesta pre nabíjanie elektromobilov či kino
Elon Musk
Wikimedia/debbie rowe, Unsplash/jphn
  • Tesla ukázala návrh na vybudovanie futuristickej reštaurácie
  • Nebudú chýbať miesta pre nabíjanie elektromobilov či kino

Elon Musk pred viac ako 4 rokmi prvýkrát na jeho účte na Twitteri zverejnil nápad vybudovať „old school reštauráciu“. Slúžila by aj ako nabíjacia stanica pre elektrické autá. Tesla a jej generálny riaditeľ teraz urobili krok bližšie k tomu, aby sa tento nápad stal skutočnosťou. 

Podľa Bloombergu spoločnosť Tesla predložila mestu Los Angeles začiatkom tohto roka dokumenty k novej 24-hodinovej reštaurácii. Tá bude slúžiť ako nabíjací spot pre elektromobily, no nájdeš tu aj špeciálne kino. 

Ako prvýkrát uviedol Electrek, priestor s rozlohou približne 860 metrov štvorcových zahŕňa plány pre kino a 28 miest s rýchlonabíjacími stanicami pre elektromobily. Architektonické plány zobrazujú reštauráciu s dvoma poschodiami a viac ako 200 miestami na sedenie vo vnútri aj vonku.

Spodné poschodie bude pozostávať z kuchyne, baru, niekoľkých kabínok na sedenie a vonkajšieho baru na okraji budovy. Na hornom podlaží bude vonkajšie sedenie s dvoma radmi divadelného sedenia a stand-up barom za divadelnými sedadlami. Dolné poschodie má mať aj priestor pre autá, kam sa budú vynášať objednávky priamo do áut na parkovisku.

davis (1)
zdroj: Ilustračná: Unsplash/davis

Logo

Editor Startitup s.r.o.

1500 - 2200 €
mesačne
mesačne

Vonkajšie sedenie bude mať priamy výhľad na 2 vysoké LED filmové plátna. Tie budú viditeľné z parkoviska, ale aj zo strechy budovy. V kinosále sa majú premietať krátke filmy v približne 30 minútovej dĺžke. Cieľom je, aby trvali tak dlho, ako môže zabrať zjedenie štandardnej porcie jedla či nabíjanie elektromobilu. 

Pred rokom spoločnosť Tesla podala na americký úrad pre patenty a ochranné známky žiadosť o ochrannú známku loga „T“, a to práve pre celý rad konceptov reštaurácií.

Futuristický dizajn

Tesla pôvodne plánovala reštauráciu vybudovať v pobrežnom meste Santa Monica, potom sa plány pozmenili a presunuli sa do Hollywoodu. Zatiaľ však neexistujú ďalšie podrobnosti o dátume otvorenia či jedálnom alebo nápojovom lístku. Tesla sa rozhodla, že nebude odpovedať na žiadne žiadosti o komentár k uniknutému plánu. 

Electrek-navrh1
zdroj: Electrek

Z návrhov je ťažko povedať, v akom štýle sa bude celá reštaurácia niesť. Dizajn priestorov bude údajne futuristický a nahradil by podnik Shakey’s Pizza, ktorý je stálicou v Los Angeles. Tesla žiada mesto, aby umožnilo prevádzke fungovať 24 hodín denne. Plány na vybudovanie reštaurácie však musí najskôr schváliť mesto.

Elon Musk pôvodne tweetoval, že jeho koncept bude ako „oldschool drive-in“ reštaurácia s obsluhou na kolieskových korčuliach. Nedávno potvrdil, že platiť sa bude dať aj s dogecoinom. 

Cena dogecoinu rapídne stúpla

Kryptomena dogecoin výrazne vyskočila až o 27 % po tom, čo Elon Musk oznámil, že chce odkúpiť Twitter, informovala o tom CNBC. Táto kryptomena bola pôvodne vytvorená ako žart, keď sa vytvoril meme doge v roku 2013.

Minulý rok nadobudol dogecoin určitú dôležitosť po tom, čo ho schválil generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a pokračoval v propagácii kryptomien.

kryptomena, dogecoin, Elon Musk
zdroj: UNSPLASH/Crystal Mapes

Okrem toho, že Tesla má vplyv na dogcoiny, je jedným z najväčších firemných nákupcov bitcoinov. Tí, ktorí dúfajú, že Twitter integruje viac kryptografických funkcií, budú dávať pozor na to, či alebo ako Elon Musk uprednostní krypto.

„Sloboda prejavu je základom fungujúcej demokracie a Twitter je digitálnym mestským námestím, kde sa diskutuje o veciach životne dôležitých pre budúcnosť ľudstva,“ konštatoval Elon Musk.

Zdroje: Bloomberg, Electrek, CNBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá