Galéria proti rasizmu či útočisko pre znevýhodnené deti. Geniálne nápady Slovákov, ktoré si zaslúžia podporu

  • Crowdfunding umožňuje vyzbierať peniaze na projekty, ktoré posunú Slovensko k lepšiemu
  • Tieto nápady si rozhodne nenechaj ujsť
  • Podporiť môžeš ekologický obchodík, ale aj galériu proti extrémizmu
Startlab/Lokálik, Áno a tak ďalej
  • Crowdfunding umožňuje vyzbierať peniaze na projekty, ktoré posunú Slovensko k lepšiemu
  • Tieto nápady si rozhodne nenechaj ujsť
  • Podporiť môžeš ekologický obchodík, ale aj galériu proti extrémizmu

Vydanie knižky, či usporiadanie eventu si vyžaduje financie. Tých však nemá každý dosť. Zaujímavé projekty, ktoré potrebujú trochu finančnej pomoci, nájdeš na crowdfundingových platformách. Aj malá suma tak môže prispieť k lepšiemu životu na Slovensku. Vybrali sme šesť najzaujímavejších projektov, ktorým chýba do realizácie ešte pár eur a určite stoja za pozornosť.

Lokálik na Orave

Nebyť koronakrízy, bezobalový obchod Lokálik by bol dnes otvorený. Veronika Madleňáková však takmer zo dňa na deň musela úplne zmeniť plány, keďže prišla o dohodnutý priestor.

Lokálik nebude len obyčajným zero waste bezobalovým obchodom. Veronika je autorkou značky oblečenia Severanka a tak jej je blízke šitie. V Lokáliku sa tak majú konať aj workshopy a eventy, ktoré podporia komunitného ducha. Čo môže byť cez dlhé zimné večery lepšie, ako naučiť sa šiť plátené tašky či vlastné oblečenie?

Áno a tak ďalej

Skutočne originálna svadobná kniha, do ktorej si môžeš písať vtipné príhody z plánovania svadby, lepiť fotky, alebo si poznačiť, čo si už po desiatykrát zabudla či zabudol kúpiť.

Zmestia sa sem poznámky a postrehy zo svadobných príprav, ale písať do nej môžete aj ako manželia. Čiernobiela knižka, ktorá ťa chce presvedčiť, že život nie je čienobiely. Podporiť ju môžeš na Startlabe.

View this post on Instagram

Testovanie v teréne 😄 Reakcie boli dobré, to je dôležité 😍 no napriek pekným reakciám, stále potrebujeme aj vašu podporu..s našim projektom to zatiaľ totiž vôbec nevyzerá ružovo 😏 uvedomujeme si, že asi nie je úplne najvhodnejšia doba žiadať ľudí o podporu, no vlak je už rozbehnutý a preto to nechceme vzdávať..vydanie knihy môžete podporiť ľubovoľnou sumou (kľudne napríklad takou, ktorú by ste dali za jednu kávu). Je to pre nás dôležité, preto dúfame a veríme, že sa nájde dosť z vás, ktorí sa rozhodnú nás nejakou čiastkou podporiť 😊 Budeme nekonečne vďační 🖤 #svadba #mojasvadba #dnessvadbujem #svadobnakniha #svadobnydennik #anoatakdalej #wedding #weddingbook #love #happy #crowdfunding #crowdfundingcampaign

A post shared by áno a tak ďalej (@anoatakdalej) on

Potulná galéria

Projekt pre deti aj dospelých, ktorý ti prostredníctvom umenia ukáže, ako sa naozaj dá bojovať proti extrémizmu. Iste súhlasíš, že o tejto téme sa na Slovensku musí hovoriť. Potulná galéria príde s umením priamo za tebou.

Nechýba hudba, ale ani vizuálne umenie, napríklad v podobe Shootyho karikatúr. Potulná galéria sa nebojí ani ťažkých tém a hovorí o extrémizme, rasizme, xenofóbii, domácom násilí, susedskom porozumení a tolerancii k menšinám. 

Základy práva pre každého

Vymožiteľnosť práva je na Slovensku stále ťažkým orieškom. Väčšina z nás však o svojich právach nemá ani potuchy. Knižka Základy práva pre každého chce všetkým ukázať, že právo nie je nuda, ale súčasť každodenného života.

Autori projektu majú za to, že každý z nás by mal ovládať aspoň základy práva. V tejto knižke sa dozvieš úplný základ toho, čo o práve potrebuješ vedieť. Knižku môžeš podporiť na tu.

Centrum Nikolka

Jedným z najobľúbenejších projektov na Startlabe je centrum Nikolka v Seredi. Cieľom je vytvoriť priestor pre deti s viacnásobným postihnutím, kde by mohli pracovať a hrať sa v bezpečnom prostredí.

Samozrejmosťou sú rehabilitácie, učenie a rozvíjanie pohybu a zmyslov. Peniaze z crowdfundingu potrebuje centrum Nikolka najmä pre vytvorenie bezbariérového vstupu.

Superveľmoc? 

Kniha s podtitulom Všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne prináša pohľad na túto krajinu, aký často nevidíme. Čína, to totiž nie sú len lacné nákupy cez internet, ale aj bohatá história a ešte bohatšia súčasnosť.

Komunistický režim, cenzúra, aj masívna propaganda, akú si my nevieme ani predstaviť. Knižku môžeš podporiť, bude to stáť za to.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech