Generálny riaditeľ Volkswagenu pripustil možnosť prepúšťania, každý týždeň prichádza o 2,2 miliardy

  • Volkswagen čakajú ťažké časy. Generálny riaditeľ pripustil možnosť prepúšťania, ak sa pandémia nezastaví
befunky-collage-3-13-1090x610
TASR
  • Volkswagen čakajú ťažké časy. Generálny riaditeľ pripustil možnosť prepúšťania, ak sa pandémia nezastaví

Ak sa vírus nedostane pod kontrolu, tak automobilka Volkswagen môže začať prepúšťať. Pre nemeckú televíziu ZDF to potvrdil generálny riaditeľ spoločnosti Herbert Diess.

Volkswagen momentálne stráca každým týždňom 2,2 miliardy dolárov. Generálny riaditeľ povedal, že automobilka nepredáva žiadne autá mimo Čínu.

„Iba ak dostaneme problém pod kontrolu ako Čína, Kórea alebo iné ázijské štáty, potom máme šancu prekonať krízu bez straty pracovných miest. Vyžaduje si to veľmi ostrý zásah,“ povedal pre CNBC Diess. Automobilka vyzvala aj ECB, aby začala urýchlene nakupovať dlhopisy firiem.

Volkswagen je najväčší výrobca automobilov na svete. Dokopy má 124 závodov, z toho 72 v Európe, a z toho 28 v Nemecku. Začiatkom tohto mesiaca Volkswagen pozastavil výrobu v Európe kvôli pandémii.

Aká je situácia na Slovensku?

Automobilka Volkswagen opätovne predlžuje dočasnú odstávku výroby vo všetkých troch slovenských závodoch.

„Volkswagen Slovakia predlžuje prerušenie výroby vo všetkých troch tuzemských závodoch o ďalšie štyri pracovné dni (do Veľkej noci) predovšetkým na základe pretrvávajúceho klesajúceho dopytu po vozidlách a obmedzení v dodávateľskom reťazci,“ uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Makayová.

Podľa aktuálnych informácií by výroba vo fabrikách mala postupne nabiehať po veľkonočných sviatkoch. V rámci nej má byť podľa Makayovej znova výrazne posilnená ochrana zdravia zamestnancov.

„Podnik pracuje na rozsiahlom balíku ďalších opatrení na ochranu zamestnancov pred infekciou s jasným zámerom zaistiť bezpečné pracovné podmienky pri opätovnom spustení prevádzky v podniku,“ dodala. Pôvodne automobilka odstavila výrobu od 17. marca na dva týždne. Neskôr odstávku predĺžila do 5. apríla 2020 vrátane.

Zdroje: ZDF, CNBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech