Geniálny vynález prichádza do Európy. Z obyčajného bicykla urobí malý zázrak

  • Pôsobí nenápadne, a predsa zmení bežný bicykel na nepoznanie.
collagevhvhbjb
superpedestrian.com, unsplash.com
  • Pôsobí nenápadne, a predsa zmení bežný bicykel na nepoznanie.

Superpedestrian je americký startup, ktorý zatiaľ pôsobil iba vrámci USA. Postupne sa však rozhodol expandovať aj do Európy. Na náš trh prichádza s produktom s názvom Copenhagen Wheel. Toto koleso má schopnosť zmeniť akýkoľvek klasický bicykel na smart bicykel s elektrickým pohonom. K dispozícii je už v 44 štátoch USA a začiatkom októbra startup oznámil, že čoskoro začína predávať aj v Spojenom kráľovstve a v Európe.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: superpedestrian.com

Copenhagen Wheel si budeš môcť pripojiť aj ty k svojmu bicyklu, ale môžeš si ho kúpiť už namontované na novom bicykli. Za takýto balíček potrebuješ okolo 1 700 eur. Osobitne stojí koleso asi 1 300 eur. Má päť režimov jazdy a maximálna rýchlosť bicykla vďaka nemu môže dosahovať až 25 km/h. Motor poháňa lítium-iónová batéria, ktorá by mala mať na jedno nabitie dosah 30 až 50 kilometrov.

Na internete môžeš už teraz nájsť niekoľko skvelých recenzií na tento šikovný vynález. Kým väčšina elektronických bicyklov má svoje motory a batérie zastrčené v rámoch, čo často zvyšuje váhu a rozmery bicykla, motor tohto červeného predmetu sa skrýva uprostred zadného kolesa. Preto nemusíš meniť celý bicykel, stačí ti jedno nové koleso. Spoločnosť tvrdí, že má k dispozícii rozmery a štýly kolies pre všetky bežné typy bicyklov.

A takto ľahko sa aj z teba môže stať pretekár:

Zdroj: businessinsider.com,,welovecycling.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech