Gény sa nedajú zaprieť. Formula 1 očakáva návrat legendárneho mena Schumacher

  • Po získaní prvenstva vo Formule 4 a 3 klope Mick na dvere F1
  • Pre garanciu miesta v F1 mu stačí udržať sa v TOP 3
  • Po získaní prvenstva vo Formule 4 a 3 klope Mick na dvere F1
  • Pre garanciu miesta v F1 mu stačí udržať sa v TOP 3

Mick Schumacher pokračuje v stopách svojho otca, minulý týždeň si, dokonca, zajazdil na monoposte F2004, ktorým si Michael Schumacher získal siedmy, a zároveň posledný titul majstra sveta. Micka môžeme vo Formule 1 očakávať už budúci rok, nebude to však bez prípravy, potvrdil v rozhovore pre RTL šéf Ferrari Mattia Binotto.

V tíme Prema od roku 2019

Schumacher súťaží vo Formule 2 za tím Prema od roku 2019 a doposiaľ vyhral dva preteky. V aktuálnej sezóne je 21 ročný syn rekordného šampióna formuly 1 Michaela Schumachera na prvom mieste celkového poradia. Naposledy triumfoval v hlavných pretekoch F2 v Mugello. Od začiatku roka 2019 je Schumacher tiež súčasťou Ferrari Driver Academy mladých talentovaných vodičov, taktiež vlani absolvoval aj testovacie jazdy na trati GP v Bahrajne pre zákazníka Scuderia a Ferrari Alfa Romeo, informuje RTL.

V otcovom kokpite nesedel prvýkrát

V nedeľu ho Scuderia Ferrari posadila v Mugello do monopostu F2004, s ktorým získal jeho otec svoj posledný siedmy majstrovský titul. Stalo sa to v rámci osláv 1000. pretekov Ferrari v F1.: „O jazde s týmto autom som sníval už veľmi dlho,” vraví Mick. „V minulom roku som si s ním zajazdil v Hockenheime, ale tentoraz, a v suchých podmienkach, to bola absolútna pocta. Ďakujem Ferrari za túto príležitosť,” informuje Fia Formula 2.

Za Alfa Romeo alebo Haase

Vzhľadom na to, že Mick patrí do jazdeckej akadémie Ferrari je najpravdepodobnejšie, že sa v F1 objaví v Alfa Romeo alebo Haase tíme, nakoľko oba úzko spolupracujú s Ferrai, ktoré má obe svoje pozície obsadené.

Mattia Binotto pre RTL potvrdil, že už v tejto sezóne dostane Mick šancu trénovať v súčasnom monoposte, aby v nasledujúcej sezóne nebol hodený do vody.:„Dáme Mickovi pár príležitostí v prvých voľných tréningoch, ale zatiaľ sme to oficiálne neohlásili. Najprv musíme zariadiť niekoľko iných vecí. Som však šťastný, že sa Mickovi darí. Má vysokú šancu, že bude v F1 už nasledujúci rok, preto by som ho na to mal pripraviť najlepšie, ako je možné,“ informuje Autoforum.

Zatiaľ je vo vedení

Z momentálnych výsledkov je jasné, že si Mick, pravdepodobne, dokáže pozíciu v TOP 3 obhájiť. Na garanciu miesta v F1 mu stačí, aby skončil v tejto trojici najlepších. Pred Robertom Schwartsmanom, ktorý obsadil štvrtú priečku, má 21 bodový náskok s celkovým počtom bodov 161. Druhé miesto, zatiaľ, pripadá Callumovi Ilottovi so 153 bodmi, na treťom sa nachádza Christian Lundgaard s 145 bodmi.

Súperov čakajú ešte 3 súťažné víkendy v dátumoch 25.- 27. september v Sochi, 27.-29. november a 4.-6. december v Sakhire.

Vysledky F2
zdroj: FiaFormula2/standings/driver
Zdroje: Fia Formula 2, Autoforum, Šport, Racefans

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK