Google Mapy prišli s veľkou aktualizáciou. Ako čo najlepšie využiť všetky novinky?

  • Google Mapy len prednedávnom sprístupnili veľkú aktualizáciu pre Android aj iOS zariadenia
  • K dispozícii je úplne nové rozloženie, rýchlejší prístup, ale aj množstvo nových funkcionalít
BeFunky-collage-4
Dávid Igaz/Startitup
  • Google Mapy len prednedávnom sprístupnili veľkú aktualizáciu pre Android aj iOS zariadenia
  • K dispozícii je úplne nové rozloženie, rýchlejší prístup, ale aj množstvo nových funkcionalít

Aplikácia Google Maps používateľom len prednedávnom sprístupnila veľkú aktualizáciu ako pre Android, tak aj iOS zariadenia. K dospozícii je úplne nové rozloženie, rýchlejší prístup, ale aj množstvo nových funkcionalít, informuje o tom cnbc.com. Ako teda z aktualizácie vyťažiť čo najviac?

Napriek tomu, že aktualizácia pri príležitostí 15. narodenín podľa informácií spoločnosti prináša zjednodušenú hlavnú obrazovku, nové logo či ľahší prístup, skrytých funkcionalít je v skutočnosti omnoho viac, než sa na prvý pohľad zdá.

Rýchly prehľad toho najlepšieho v tvojom okolí

V spodnej časti obrazovky je v súčasnosti už päť tlačidiel. Nachádzajú sa tam možnosti ako Preskúmať, Dochádzať, Uložené, Prispieť či Novinky. Niektoré z týchto možnosti boli síce k dispozícii aj doteraz, avšak nachádzali sa mimo hlavných ponúk.

Možno Preskúmať zobrazuje napríklad ponuku reštaurácií, ktoré vo svojom okolí môžeš navštíviť. K dispozícií je však viac informácií, ktoré obsahujú napríklad udalosti, koncerty či festivaly, ktoré sa uskutočnia v najbližšom čase. V sekcii sa taktiež nachádzajú aj odpoúčané zoznamy od používateľov, najlepšie hodnotené jedlá či ďalšie recenzie.

Zisti, ako dlho potrvá cesta do práce

Karta Dochádzať najnovšie obsahuje informácie o tom, ako dlho bude trvať, kým sa dostaneš do cieľových miest, ktoré sa nachádzajú v histórii, ako dlho potrvá cesta domov či do práce prostredníctvom najbližších MHD liniek, ale taktiež aj autom alebo pešo.

V marci navyše Google predstaví aj ďalšie funkcie na vybraných úsekoch, kde budú k dispozícii informácie o tom, či sa v dopravnom prostriedku nachádzajú aj bezpečnostné zložky ako polícia, hasiči či podobne. Táto novinka však svoje využitie nájde predovšetkým v USA či iných štátoch.

Uložený zoznam trás

V ponuke s názvom Uložené nájdu používatelia rýchly prístup k všetkému, čo si uložili. V praxi môže ísť napríklad o uložený zoznam trás, ciest či vyznačených miest. Okrem toho sa však v tejto ponuke zobrazia aj ďalšie užitočné informácie, medzi ktorými nebude chýbať informácia o uloženom parkovacom mieste.

Pridávanie recenzií

Táto sekcia slúži na pridávanie vlastných recenzií. V rámci nich môžeš pridávať aj nové miesta, ktoré v Google Mapy nie sú bližšie špecifikované. Používatelia taktiež môžu zverejňovať fotografie miest na lepšiu orientáciu, upravovať oblasti mapy, ktoré môžu byť nesprávne a v neposlednom rade sledovať recenzie ostatných používateľov.

Aktualizácie obohatené o správy

Posledná možnosť v spodnej časti obrazovky patrí sekcii Aktualizácie. Na prvý pohľad je táto možnosť takmer rovnaká ako možnosť Preskúmať, avšak v tomto prípade sú obohatením správy o tom, čo sa deje napríklad v Starej Tržnici. V redakcii sa však nám nezobrazili žiadne informácie. Portál cnbc píše, že k dispozícii sú napríklad aj novinky o tom, že v tvojom obľúbenom bare majú k dispozícii nové pivo, ktoré by si mal vyskúšať.

Zdroje: cnbc.com, play.google.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech