Google Maps už zobrazuje aj vodičov Uberu v reálnom čase

  • Prepojenie Google máp a Uberu je vynikajúci nápad, ktorý každý z nás určite využije. Na čo všetko, sa ale od tejto spolupráce môžeme tešiť?
Uber Shows Taxis Never Same As Smartphones Roil U.S. Industry
  • Prepojenie Google máp a Uberu je vynikajúci nápad, ktorý každý z nás určite využije. Na čo všetko, sa ale od tejto spolupráce môžeme tešiť?

Google zjednodušil život každému z nás, keď do máp pridal kartu aj pre taxíky, ktorú využíval Uber alebo Lyft. Aj keď celé, čo to robilo bolo, že vyrátal cenu a ponúkol možnosť prepojenia na ich web respektíve aplikáciu.

Aktuálne mapy dostávajú oveľa užitočnejšiu aktualizáciu s integráciou pojazdných služieb. Po novom už v mapách okrem výpočtu ceny a ukázania trasy aj uvidíš live pozíciu miestnych vodičov taxíkov, takže si budeš môcť vybrať, či je pre teba rýchlejšie ísť na MHD alebo počkať na taxi.

Tu môžeš vidieť porovnanie starého a nového dizajnu webu/máp:

Google-maps-Uber

Foto: thenextweb.com

Ako môžeš vidieť v pravom dolnom rohu na obrázku vyššie, získaš aj možnosť výberu taxíka alebo služby, akú si praješ. Od štandardných, čiže lacnejších taxíkov až po tie „luxusnejšie“.(UberX, Uber XL, UberBlack..). Na obrazovke sa ti taktiež zobrazia aj špeciálne ponuky alebo akcie v období, keď budú aktuálne.

 

Google už, ale pracuje na ešte lepšom využití máp a ich integrácie s Uberom. Ich plány obsahujú priame zavolanie si taxíka a vybavenie vlastne všetkého čo robíš cez Uber aplikáciu priamo z Google máp. Google sa chce dopracovať na úroveň, kedy by si si ani Uber aplikáciu nemusel inštalovať, aby si mohol Uberom jazdiť.

 

V skutočnosti bude táto možnosť mať aj mnoho výhod okrem štandardného používania Uber aplikácie. Okrem pohodlia a rýchlosti, ti Google zobrazí informácie o cieli, akýmu sú: čas, menu, recenzie, fotografie atď. Tieto updaty by už čoskoro mali byť dostupné na oboch najpoužívanejších platformách pre smartfóny (android a iOS).

Zdroj článku: thenextweb.comZdroj prezentačného obrázku: huffingtonpost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech