Google po vyše 20 rokoch mení svoju štruktúru. Prečo odchádzajú zakladatelia?

  • Google, ktorý začal ako internetový vyhľadávač spustili počas vysokoškolského štúdia v roku 1998
  • Google má v súčasnosti 92%-ný podiel na globálnom trhu s vyhľadávacími nástrojmi
google
TASR
  • Google, ktorý začal ako internetový vyhľadávač spustili počas vysokoškolského štúdia v roku 1998
  • Google má v súčasnosti 92%-ný podiel na globálnom trhu s vyhľadávacími nástrojmi

Zakladatelia technologickej spoločnosti Google Larry Page a Sergey Brin odstupujú z vedenia materskej spoločnosti Alphabet, ich miesto v čele konglomerátu zaujme generálny riaditeľ Googlu Sundar Pichai.

Page a Brin to v utorok oznámili na blogu Googlu s tým, že na činnosti Alphabet sa budú naďalej podieľať ako členovia predstavenstva, akcionári a spoluzakladatelia. V budúcnosti už však nebudú dohliadať na neustále rozrastajúcu sa spoločnosť, ktorú vytvorili pred viac ako 20 rokmi.

Google, ktorý začal ako internetový vyhľadávač spustili počas vysokoškolského štúdia v roku 1998. V maile, ktorý poslali zamestnancom zdôraznili, že ich odchod neovplyvní každodenný chod spoločnosti.

Opúšťajú miliardové impérium

Page v Alphabete pôsobil ako generálny riaditeľ, Brin zastával post prezidenta. Pichai, ktorý stojí na čele Googlu vyše štyri roky, vo vedení zostáva. „Dnes, v roku 2019, by spoločnosť, ak by bola človekom, bola s 21 rokmi čerstvo dospelá a bol by čas opustiť hniezdo,“ uviedli Page s Brinom.

Obaja zakladatelia tak bez pochýb prispeli k tomu, že Google má v súčasnosti 92%-ný podiel na globálnom trhu s vyhľadávacími nástrojmi a hodnota značky predstavuje takmer 168 miliard amerických dolárov. Page a Brin sa navyše ocitli aj v rebríčku najbohatších ľudí sveta, kedy s hodnotou majetku 50,8 miliard dolárov a 49,8 miliard dolárov obsadili desiate a štrnáste miesto.

Zdroje: The, Verge, ČTK, Forbes, forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech