Google prekladač ti po novom preloží do slovenčiny aj text odfotený telefónom

  • Fotoaparát telefónu stačí namieriť na cudzojazyčný text a Google prekladač ti ho zobrazí v slovenčine
  • Preklad vďaka najnovšej aktualizácii prebieha automaticky
  • Aplikácia Google Translator by preto už nemala chýbať v telefóne žiadnemu cestovateľovi
preko
pexels.com, archív Startitup
  • Fotoaparát telefónu stačí namieriť na cudzojazyčný text a Google prekladač ti ho zobrazí v slovenčine
  • Preklad vďaka najnovšej aktualizácii prebieha automaticky
  • Aplikácia Google Translator by preto už nemala chýbať v telefóne žiadnemu cestovateľovi

Ak rád cestuješ, no neovládaš všetky jazyky sveta, Google má pre teba dobré správy. Spoločnosť predstavila dlhoočakávanú aktualizáciu jej populárnej aplikácie Google Translate. V nej nájdeš po novom možnosť vizuálneho prekladu nápisov do desiatok svetových jazykov. Všetko, čo k tomu potrebuješ, je smartfón s aplikáciou Google Translate, ktorá funguje aj v offline režime. 

Prekladač v novej verzii ponúka podporu prekladu z 89 rečí do 100 jazykov. Jedným z najväčších benefitov je však možnosť vytvárať v podstate ľubovoľné jazykové páry. 

zdroj: archív Startitup

Pôvodne bolo možné prekladať výlučne medzi angličtinou a inými jazykmi. Odteraz je však k dispozícii preklad ktorýchkoľvek dvoch jazykov z Google prekladača medzi sebou. Napríklad priamo zo slovenčiny do francúzštiny alebo z thajčiny do slovenčiny, čo predtým nebolo možné.

Novinka ti v praxi pomôže v bežných životných situáciách. Napríklad jedálne lístky či vonkajšie cedule v Číne či Rusku budeš vedieť preložiť do tvojho rodného jazyka za pár sekúnd.

Google vďaka aktualizácii, ktorú spúšťa vo vlnách, ponúkne aj ďalšie zvýšenie kvality prekladov. Bude to možné najmä vďaka využitiu neurónových sietí. Taktiež sa zjednoduší aj samotné používanie aplikácie, nebude totiž nutné ručne zadávať jazyk, z ktorého má preklad prebehnúť. Aplikácia jazyk rozpozná sama.

Google sa však rozhodol v oblasti prekladu  posunúť ďalej už pred časom, keď predstavil bezdrôtové slúchadlá s názvom Pixel Buds. Tie okrem iného dokážu prekladať cudzie jazyky

Predstav si, že sa ocitneš v krajine, kde nerozumieš ani len pozdravu. Dáš si do uší Pixel Buds a všetko je zrazu jasnejšie. Takto ideálne predstavil svoj produkt Google.

Chceš na niekoho prehovoriť iným jazykom? Google asistent ti odpoveď ihneď preloží a dokonca ju za teba aj povie. Bežná konverzácia sa tak posúva na celkom inú úroveň. Google asistent by mal pritom spolu so slúchadlami zvládnuť až 40 jazykov. Slúchadlá sa dajú objednať priamo z Google Store, no ten na Slovensku dostupný nie je. Nemecká verzia ich predáva za 179 eur v čiernej a bielej farbe. 

zdroj: translate.google.com, theverge.com, store.google.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá