Google vytvoril hru pre smartfóny, ktorá naučí ľudí programovať

  • Google pred pár dňami predstavil svoju novú aplikáciu pod názvom Grasshopper.
  • Aplikácia má naučiť ľudí programovať prostredníctvom riešenia úloh a kvízov.
  • Jadro aplikácie je postavené na populárnom programovacom jazyku JavaScript.
screenshot-2018-04-18-at-11-20-44-pm_polarr
Grasshopper
  • Google pred pár dňami predstavil svoju novú aplikáciu pod názvom Grasshopper.
  • Aplikácia má naučiť ľudí programovať prostredníctvom riešenia úloh a kvízov.
  • Jadro aplikácie je postavené na populárnom programovacom jazyku JavaScript.

Americký gigant, spoločnosť Google, pred pár dňami predstavil svoju novú aplikáciu pod názvom Grasshopper, ktorá sa zameriava na programovanie. Za vznikom novej aplikácie stojí workshopové oddelenie Area 120, ktorého hlavnou úlohou v Google je vytvárať nástroje pre zjednodušovanie a fungovanie rôznych aplikácií od Google.

Cieľom aplikácie Grasshoper, čo v preklade znamená kobylka, je naučiť nie len mladých ale aj starších ľudí programovať prostredníctvom programovacieho jazyka JavaScript.

Po prihlásení do aplikácie cez Google účet sa používateľovi zobrazia prvé kvízové úlohy. Pre správne porozumenie otázok je však potrebná znalosť anglického jazyka. Rozhranie aplikácie pozostáva z viacerých segmentov, na ktorých sa používateľ naučí základy programovania. Tie sú vysvetlené prostredníctvom kvízov a hádaniek.

Postupným riešením úloh sa používateľ naučí základné funkcie spojené s programovaním. Na začiatku sa tak popasuje napríklad s programovaním francúzskej vlajky a neskôr bude vedieť naprogramovať aj zložitejšie funkcie a animácie.

Pri učení si používateľ môže pozrieť aj svoj postupný progres a získané ocenenia, známe aj ako achievementy z hier.

K dispozícii je niekoľko úloh a zároveň môžeš sledovať svoj postup v aplikácii. Tím neustále pracuje na nových úlohách, ktoré sa však budú venovať iba jazyku JavaScript.

Grasshopper je tou najlepšou voľbou pri učení programovania, a to prostredníctvom telefónu, ktorý vás naučí programovať v jazyku JavaScript. Prejdite cez niekoľko úrovní, v ktorých môžete rozvíjať svoje schopnosti a absolvujte základy programovania.

Podľa slov tvorcov, využíva programovací jazyk JavaScript viac ako 70 % webdeveloperov a programátorov z celého sveta a Grasshopper má „naučiť ľudí základy programovania, ktoré sú využívane takmer v každom programovacom jazyku.“ Aplikácia je k dispozícií zdarma na stiahnutie pre zariadenia Android a iOS.

zdroj: theverge.com / 9to5google.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech