Festival Grape odhalil finálne miesto veľkej párty. Nasledujúce ročníky privíta ľudí v rôznych mestách

  • Si fanúšikom Grape festivalu?
  • Organizátori odhalili bližšie informácie o konaní podujatia
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/grape_festival
  • Si fanúšikom Grape festivalu?
  • Organizátori odhalili bližšie informácie o konaní podujatia

Zima ešte len začala, no napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí sa už teraz tešia na leto. Nie len kvôli vyšším teplotám, ale aj nadchádzajúcim podujatiam. Pre mnohých je to práve hudobný festival Grape, ktorého domovom boli dlhú dobu Piešťany. Od svojho prvého ročníka v 2010 sa každoročne konal práve tam. Zatiaľ posledný ročník sa tu uskutočnil v 2019.

Trenčín ako dočasný domov

Osud festivalu bol však dlho vo hviezdach. Otázniky viseli nielen nad prebiehajúcou pandémiou, ale aj hľadaním nových priestorov. Letisko Piešťany totiž v 2019 festival hostilo poslednýkrát.

Opätovnú organizáciu v Piešťanoch prekazili plány zaviesť na letisku pravidelnú leteckú prevádzku. Práve z tohto dôvodu sa spustilo intenzívne hľadanie nových priestorov. Riaditeľ festivalu Ján Trstenský uviedol, že nový areál hľadali dva roky.

Trstenský za najväčší problém považoval veľkosť a logistiku festivalu, keďže sa akcia podobného charakteru nedá postaviť len tak na poli. Dôležitým aspektom bola aj vzdialenosť od Bratislavy a od letiska Viedeň, kde pristávajú všetci zahraniční umelci.

Rokovaní sme mali veľmi veľa a týmto by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí sa nám snažili pomôcť, hlavne zástupcom Žilinského kraja, Trnavského kraja, miest Nitra, Hlohovec, Košice, Trnava a v neposlednom rade aj mesta Trenčín,“ hovorí ďalej riaditeľ festivalu Ján Trstenský.

„Rozhodujúcu rolu nakoniec zohralo Ministerstvo obrany, ktoré nám pôvodne chcelo dať k dispozícii letisko Sliač, ale to je momentálne v rekonštrukcii, a tak nám ponúklo letisko Trenčín, ktoré spadá taktiež do jeho pôsobnosti, za čo im patrí veľká vďaka,“ doplnil.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Grape festival (@grape_festival)

V budúcnosti iné mesto

Dočasnou stanicou pre Grape festival tak bude letisko Trenčín. Tam by mal, pravdepodobne, pobudnúť nasledujúce dva ročníky. Z tlačovej správy ďalej vyplýva, že neskôr by už mal byť k dispozícii nový areál pripravovaný pri Trnave.

„S mestom Trnava sme od roku 2019 v rokovaní ohľadne nového priestoru, ktorý sa nachádza iba pár kilometrov od mesta. Už vtedy sme sa dohodli na spolupráci a vytvorení úplne nového eventového priestoru, ktorý by okrem festivalu slúžil aj na iné kultúrne a spoločenské akcie počas roka,“ povedal Trstenský.

„Je to zaujímavý projekt s prihliadnutím na ekológiu, ktorý nás oslovil a veríme, že spoločne vytvoríme jedinečné miesto na zábavu a oddych. Komplexnejšie info by mohlo byť v priebehu budúceho roka. Dúfame, že sa všetko podarí a získame pre festival pekný priestor na niekoľko budúcich rokov.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Grape festival (@grape_festival)

Energiu si šetri na 12. a 13. augusta. Práve v tomto dátume sa totiž Grape festival v budúcom roku uskutoční. Ak sa pýtaš aj na účinkujúcich, necháme ťa v napätí. Organizátori ich začnú zverejňovať v najbližších dňoch.

Zatiaľ ti len prezradíme, že organizátori pripravujú špeciálnu zberateľskú edíciu vstupeniek.

Zdroj: Tlačová správa/ Grape festival

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie