Greta Thunberg tvrdí, že mala pravdepodobne koronavírus. Rozhodla sa izolovať

  • Environmentálna aktivistka je takmer presvedčená o tom, že spolu s otcom mali nový koronavírus
  • Chytiť ho mali na svojich nedávnych cestách po Európe
  • Greta aj jej otec sú aktuálne stále v izolácii
greta
  • Environmentálna aktivistka je takmer presvedčená o tom, že spolu s otcom mali nový koronavírus
  • Chytiť ho mali na svojich nedávnych cestách po Európe
  • Greta aj jej otec sú aktuálne stále v izolácii

Dobre známa environmentálna aktivistka Greta Thunberg svet prekvapila správou, že ona aj jej otec, Svante Thunberg, mali s najväčšou pravdepodobnosťou nový koronavírus, informuje New Scientist.

Tvrdí, že značnú dobu trpela symptómami ochorenia Covid-19, a to hneď potom, čo sa vrátila z nedávneho cestovania po Európe aj s jej otcom. Greta ľudí ukľudňuje tým, že testovaná zatiaľ nebola, keďže Švédsko zatiaľ testuje len ľudí s najvážnejšími symptómami alebo z rizikových skupín, no dodáva, že by „bola prekvapená, ak by to nebol koronavírus.“ Uvádza však tiež, že symptómy už poväčšine prekonala a o jej trápení s koronavírusom hovorí ako o minulosti.

Aktivistka sa hneď po návrate zo strednej Európy mala izolovať, pretože podozrenie mala vraj už od začiatku a nechcela nikoho ohroziť. Po čase sa však dostavili aj samotné symptómy, ktoré boli ešte vážnejšie u jej otca.

Greta sa túto smutnú udalosť rozhodla využiť na šírenie informácie, že sa koronavírus šíri aj medzi ľuďmi, ktorí zatiaľ žiadne príznaky nemajú. Upozorňuje tiež na nedostatočné opatrenia v Švédsku, keďže sa aj napriek symptómom nemohla otestovať.

Áno, nie som si síce istá na 100 %, že som mala koronavírus. Ale bolo by to veľmi zvláštne, ak by som mala niečo iné, pretože to jednoducho dáva zmysel. Najmä to, aké príznaky má môj otec.

Aktivistka dodáva, že by nás koronavírus nemal odviesť od riešenia klimatickej krízy. Obidve témy majú podľa nej najvyššiu prioritu a musia sa okamžite riešiť. Pandémia koronavírusu navyše podľa nej poukazuje na nepripravenosť štátov a tiež tvrdí, že naša spoločnosť nie je sebestačná, keďže koronavírus zasiahol silný úder svetovej ekonomike prakticky za pár dní.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

The last two weeks I’ve stayed inside. When I returned from my trip around Central Europe I isolated myself (in a borrowed apartment away from my mother and sister) since the number of cases of COVID-19 (in Germany for instance) were similar to Italy in the beginning. Around ten days ago I started feeling some symptoms, exactly the same time as my father – who traveled with me from Brussels. I was feeling tired, had shivers, a sore throat and coughed. My dad experienced the same symptoms, but much more intense and with a fever. In Sweden you can not test yourself for COVID-19 unless you’re in need of emergent medical treatment. Everyone feeling ill are told to stay at home and isolate themselves. I have therefore not been tested for COVID-19, but it’s extremely likely that I’ve had it, given the combined symptoms and circumstances. Now I’ve basically recovered, but – AND THIS IS THE BOTTOM LINE: I almost didn’t feel ill. My last cold was much worse than this! Had it not been for someone else having the virus simultainously I might not even have suspected anything. Then I would just have thought I was feeling unusually tired with a bit of a cough. And this it what makes it so much more dangerous. Many (especially young people) might not notice any symptoms at all, or very mild symptoms. Then they don’t know they have the virus and can pass it on to people in risk groups. We who don’t belong to a risk group have an enormous responsibility, our actions can be the difference between life and death for many others. Please keep that in mind, follow the advice from experts and your local authorities and #StayAtHome to slow the spread of the virus. And remember to always take care of each other and help those in need. #COVID #flattenthecurve

Príspevok, ktorý zdieľa Greta Thunberg (@gretathunberg),

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK