Bizarný prípad: Opití ruskí vojaci prišli o život pre grilovačku. Za všetko môže „nečakaný granát“

  • Cez víkend došlo v ruskom meste Rossoš k nehode
  • Odistený granát zabil 3 opitých ruských vojakov
rusko, vojaci
Ilustračný obrázok, TASR - AP Photo/Dmitri Lovetsky
  • Cez víkend došlo v ruskom meste Rossoš k nehode
  • Odistený granát zabil 3 opitých ruských vojakov

Počas víkendu v Rusku došlo k nehode, keď trojica ruských vojakov zomrela pri výbuchu granátu, pričom si práve užívali nápoje a grilovačku.

Totožnosť troch vojakov pochádzajúcich z Centrálneho vojenského okruhu zostáva nezverejnená. Avšak vie sa, že boli vyslaní do mesta Rossoš v ruskej Voronežskej oblasti, aby obstarali vybavenie, ako uvádza anonymný bezpečnostný zdroj, na ktorý sa odvoláva kanál Telegram VChK-OPGU.

Počas plnenia misie sa skupina vojakov rozhodla prenajať si aj súkromnú rezidenciu a zorganizovať grilovačku. Podľa miestnych sa celé posedenie zdalo pokojné a neskôr prerástlo do potýčky, informuje regionálny ruský portál Notepad.

Celkovo bolo údajne v areáli 5 vojakov, z ktorých 2 prežili, keďže pred výbuchom vošli do domu. Telegramový účet zároveň dodáva, že vojaci mali grilovaciu sobotu stráviť opití. Zvyšní traja vojaci ostali na dvore, kde ich odistený granát zabil. 

Prvá pomoc na miesto dorazila až na druhý deň, keďže domáci si len vtedy všimli, že k niečomu došlo. 

Štátna tlačová agentúra TASS následne informovala, že miestny orgán činný v trestnom konaní potvrdil, že v meste Rossoš prišli v dôsledku výbuchu granátu o život traja ľudia. Ďalšie informácie však agentúra ani úrady neposkytli.

Rusko sa dopúšťa genocídy

Rusko sa únosmi ukrajinských detí dopúšťa genocídy, vyhlásil v utorok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom prejave počas všeobecnej rozpravy 78. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. TASR informuje podľa agentúry AFP.

„Tieto deti sú v Rusku vedené k tomu, aby nenávideli Ukrajinu, a všetky ich väzby na rodinu sú prerušené. Toto je jasná genocída,“ povedal Zelenskyj.

zelenskyj
zdroj: AP Photo/Mary Altaffer

„Poznáme mená desaťtisícov detí a máme dôkazy o státisícoch ďalších unesených Ruskom na okupovaných územiach Ukrajiny a neskôr deportovaných. Medzinárodný trestný súd vydal zatykače za tieto zločiny a my sa snažíme dostať deti späť domov,“ poznamenal ďalej s tým, že „čas plynie“.

Zároveň položil otázku, čo s týmito deťmi bude. Ukrajinský prezident s prejavom vystúpil vo svojej charakteristickej vojenskej kombinéze a zopakoval výzvu na uskutočnenie summitu rovnako zmýšľajúcich krajín.

Mierový summit

„Pripravujeme svetový mierový summit. Pozývam vás všetkých – vás, ktorí netolerujete žiadnu agresiu – na spoločné prípravy tohto summitu,“ dodal. Rusku – stálemu členovi Bezpečnostnej rady OSN – podľa Zelenského nemožno dôverovať v súvislosti s jadrovými zbraňami.

„Teroristi nemajú žiadne právo, aby disponovali jadrovou zbraňou,“ podotkol. Moskvu obvinil aj zo zneužívania energonosičov a potravín ako prostriedkov nátlaku na svet. „Agresor premieňa na zbrane aj množstvo iných vecí a používa ich nielen proti našej krajine, ale aj proti krajinám vás všetkých… od atlantického pobrežia Afriky až po juhovýchodnú Áziu,“ upozornil podľa britského denníka The Guardian.

Zelenskyj bez toho, aby menoval konkrétne európske štáty, kritizoval ich postoj k dovozu ukrajinského obilia. „Tvrdo pracujeme na zachovaní pozemných trás pre vývoz obilia. A je alarmujúce, že niektorí v Európe hrajú so svojou solidaritou politické divadlo – a robia z obilia thriller. Vyzerá to, ako keby hrali svoju vlastnú rolu, ale v skutočnosti pomáhajú pripravovať scénu pre aktéra z Moskvy,“ vyhlásil.

Ukrajina v pondelok oznámila, že na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) podala žaloby proti svojim trom susedom z EÚ – Maďarsku, Poľsku a Slovensku – za to, že po 15. septembri odmietli ukončiť zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov.

Zdroje: TASR, Telegram, TASS, Notepad

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá