[Diskusný Klub] Ekonóm Karpiš: Po 12 rokoch bez reforiem ekonomicky stagnujeme

Špekuláciami príde o svoje peniaze až 70 % investorov. Na akciách sa zarába inak

[ZmUPované] Mexico City otočil za 24 hodín. Za jedno fotenie môžeš dostať aj 50 000 eur.

Gucci mení predsudky šatami pre mužov. Majú zbúrať „toxické stereotypy, ktoré formujú mužskú rodovú identitu “

  • Talianska luxusná značka Gucci sa chystá búrať predsudky
  • Chce tak urobiť svojimi novými šatami pre mužov, inšpirovanými grungeovým vzhľadom
  • Gucci predáva aj ekologické umývateľné riflové nohavice, tiež inšpirované hudobným štýlom
Gucci
Gucci
  • Talianska luxusná značka Gucci sa chystá búrať predsudky
  • Chce tak urobiť svojimi novými šatami pre mužov, inšpirovanými grungeovým vzhľadom
  • Gucci predáva aj ekologické umývateľné riflové nohavice, tiež inšpirované hudobným štýlom

Talianska luxusná značka Gucci sa chystá búrať predsudky. Chce tak urobiť svojimi novými šatami pre mužov, vytvorenými v rámci kolekcie jeseň zima 2020 s názvom Liberty London. „Tieto tartánské šata v jemných farbách, inšpirovaná grungeovými vzhľadmi z 90. rokov a štylizovanými cez roztrhané riflové nohavice, odrážajú myšlienku plynulosti objavenej na módnej prehliadke jeseň zima 2020 a narúšajú toxické stereotypy, ktoré formujú mužskú rodovú identitu,“ píše talianska značka na svojom webe.

zdroj: Gucci

Oranžové kárované šaty sú teda inšpirované hudobným štýlom grunge, ktorý bol populárny hlavne v prvej polovici 90.-tých rokov minulého storočia. Jeho predstavitelia často nosili kárované košele a roztrhané riflové nohavice. Jeden z najznámejších predstaviteľov grunge Kurt Cobain z Nirvany, sa rád obliekal do šiat manželky Courtney Love. Spolu so svojím spoluhráčom Daveom Grohlom (dnes Foo Fighters) dokonca odohrali koncert v  Rio de Janeiro v ženských šatách. Cobain sám seba opísal ako feministu.

Ďalšia inšpirácia pre šaty prišla od Petra Pana chlapca, ktorý odmietol vyrásť. „Kontrastný golier Petera Paan a vyšívaná bunda na prednej strane pridávajú prvok inšpirovaný detstvom, ktorý nadväzuje na opakujúcu sa tému kolekcie. Kusy s univerzálnymi spôsobmi nosenia a štýlu objímajú každú osobu, ktorá je súčasťou individuálneho ducha značky,“ uvádza stránka.

Gucii predáva šaty na svojej webovej stránke za  2 600 amerických dolárov, čo je v prepočte na eurá 2 216,54 eur.

Oranžové a béžové šaty, ktoré sú vyrobené zo 100% bavlny, majú tiež krátke rukávy, halenku s výšivkou a prednú časť na gombíky.

Gucci predáva aj ekologické umývateľné riflové nohavice

Talianska luxusná značka začala predávať aj  svoje ekologické umývateľné riflové nohavice za  1,400 amerických dolárov, čo je v prepočte na eurá  1 193,52 eur. Doplnené ilúziou škvŕn od čerstvej trávy okolo oblasti kolien. „Tento denimový overal, ktorý usmerňuje atmosféru grungeovej kolekcie jesene a zimy 2020 pánskej kolekcie, je vyrobený z organickej bavlny a špeciálne upravený pre škvrnitý a zúfalý efekt,“ píše Gucci na svojom webe.

Džínsy, ktoré vyzerajú, akoby ich videli lepšie dni predtým, ako boli vôbec zakúpené, majú okrem bizarných zelených škvŕn aj vyblednuté hnedé škvrny.  „Všetky zvyšky organickej bavlny z procesu rezania tohto produktu sa potom recyklujú na nové materiály v rámci programu „Gucci Up“, uvádza talianska značka, ktorá sa snaží svojich zákazníkov nalákať na ekologickosť výroby.

zdroj: Gucci
Zdroje: Gucci, Gucci

Najnovšie video

Najnovší podcast

Špekuláciami príde o svoje peniaze až 70 % investorov. Na akciách sa zarába inak

Najnovšie