Gymnazisti z Košíc vytvorili produkt, ktorý navždy zmení tvoje rána

  • Ekologickým produktom vyhrávajú ceny
  • Študenti z Košíc majú našliapnuté na skvelú kariéru
  • Ak veľa cestuješ, ich „vynález“ si zamiluješ
Founders of Ligo
AP/Hana Hvozdíková
  • Ekologickým produktom vyhrávajú ceny
  • Študenti z Košíc majú našliapnuté na skvelú kariéru
  • Ak veľa cestuješ, ich „vynález“ si zamiluješ

Skupina mladých ambicióznych študentov so záujmom o podnikanie spojila hlavy dokopy a vymysleli Ligo. Ak sa pýtaš, čo Ligo je, ide o skvelý nápad v podobe zubnej pasty v tabletách.

S ich výnimočným nápadom sa im podarilo obsadiť popredné miesta na veľtrhu podnikateľských talentov. To im zaručilo postup do užšieho kola, v ktorom budú môcť súťažiť v medzinárodnom kole, ktoré sa bude konať v Estónsku. 

Študentskú firmu Ligo sa im podarilo založiť minulý rok v septembri v rámci školského predmetu aplikovaná ekonómia. Na začiatku školského roka sa tak spojilo deväť študentov, ktorí boli rozdelení do štyroch oddelení. 

Cieľ týchto mladých osemnásťročných ľudí je jednoduchý. Zjednodušiť cestovanie, každodenný život, ale aj pomôcť životnému prostrediu. 

Jedinečná zubná pasta

„Naša zubná pasta v tabletách má oproti klasickej zubnej paste množstvo výhod. Neobsahuje chemikálie ako fluorid či sacharín, ktoré sú škodlivé pre organizmus,“ vyjadrila sa pre Startitup Hana Hvozdíková, viceprezidentka oddelenia ľudských zdrojov študentskej firmy Ligo. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá