Gynekológ „magická flauta“ liečil ženy pred rakovinou pohlavným stykom. Trvá na tom, že mnohé zachránil

  • Rakovina krčka maternice postihuje ženy všetkých vekových kategórií
  • Spôsobuje ju sexuálne prenosný vírus HPV
  • Taliansky lekár mal ženy z tohto ochorenia liečiť pohlavným stykom
  • Tvrdí, že ide o alternatívnu liečbu, ktorá priniesla pozitívne výsledky
gynekológ
Flickr/Attain Fertility, Pexels/RF._.studio
  • Rakovina krčka maternice postihuje ženy všetkých vekových kategórií
  • Spôsobuje ju sexuálne prenosný vírus HPV
  • Taliansky lekár mal ženy z tohto ochorenia liečiť pohlavným stykom
  • Tvrdí, že ide o alternatívnu liečbu, ktorá priniesla pozitívne výsledky

Známy gynekológ čelí v Taliansku vážnemu obvineniu. Giovanni Miniello, ktorý ordinuje v turistickom meste Bari, mal ženám, ktorým vyšiel pozitívny test na HPV vírus, ponúkať pohlavný styk. Odôvodňoval to tým, že jeho penis má ozdravujúce účinky. Za svoje praktiky si v bulvárnych médiách vyslúžil prezývku „doktor magická flauta“.

Ľudské papilomavírusy totiž môže u infikovaných žien spôsobiť rakovinu krčka maternice. Doktor Miniello tak ženám tvrdil, že sex s osobou, ktorá je proti týmto vírusom očkovaná ich dokáže vyliečiť a ony tak nezomrú na rakovinu. A zhodou okolností, bol touto očkovanou osobou práve on.

Všetky, s ktorými sa mal doktor vyspať, vraj ostali negatívne

To isté sa stalo, keď mu do ordinácie prišla 33-ročná Anna Mária, ktorú trápil problém s plodnosťou. Lekár jej navrhol urobiť skríning krčka maternice, aby sa vylúčila infekcia týmto vírusom.

Potom, ako jej doktor oznámil, že síce jej test na HPV vyšiel negatívny, nemala by sa na to príliš spoliehať. Ponúkol sa, že jej pomôže zbaviť sa infekcie pohlavným stykom. S ním.

„Zachránil som mnoho žien pred rakovinou. Všetky, s ktorými som bol v kontakte, boli potom negatívne,“ povedal žene, ktorá sa s traumatickou skúsenosťou zverila reportérom z denníka La Repubblica. Okrem toho žena dodala, že gynekológ sa k nej správal neprofesionálne hneď od začiatku, keď sa jej začal dotýkať prsníkov so slovami, že sa mu páčia ženy, ktoré ich majú malé.

Témy sa neskôr chytila aj investigatívna relácia Le Iene. Najali herečku, ktorá prišla za gynekológom so žiadosťou o vyšetrenie. Podľa Miniella mala biele škvrny na krčku maternice, čo mal byť dôkaz infekcie vírusom HPV. Nasledoval podobný scenár, lekár žene ponúkol pohlavný styk s tým, že ju vylieči, pretože je očkovaný. Prebehnúť mal tiež bez použitia prezervatívu, pretože iba tak mala žena získať potrebné protilátky. Keď bol doktor polonahý na posteli do miestnosti vtrhla novinárka, ktorá odhalila, že celá scéna bola natáčaná.

Lekár a spisovateľ v jednom

Giovanni Miniello neskôr prostredníctvom mailovej komunikácie oznámil, že ženy úspešne lieči už 40 rokov a niektorým navrhol aj takúto alternatívnu liečbu, ktorá mala podľa neho priniesť aj pozitívne výsledky. Na svoju obranu povedal, že ženy k sexu nikdy nenútil. Miniello sa označuje za obeť mediálneho lynču a nateraz sa stiahol do úzadia.

Po odvysielaní relácie sa ozvalo ďalších 15 žien, ktoré potvrdzujú, že majú s lekárom podobné skúsenosti.

Giovanni Miniello je medzinárodne uznávaný gynekológ, ktorý je autorom mnohých odborných alebo beletrizovaných kníh. Niektoré v českom preklade kupujú aj slovenské čitateľky. Kníhkupectvo Martinus napríklad ponúka na predaj výtlačok s názvom Mala namaľované nechty. Podľa popisu obsahu ide o príbeh lekára, ktorý sa pokúša zachrániť mladú pacientku trpiacu zhubným ochorením a popri tom hľadá v živote lásku.

Zdroje: La Repubblica, La Iene, Martinus

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie