Hacker sa nabúral na oficiálnu stránku Mc Donaldu, aby sa vysmial Trumpovi

  • Donald Trump si zrejme na najbližšiu večeru radšej dá KFC.
mak
wikimedia.org/facebook.com/mcdonalds.sk
  • Donald Trump si zrejme na najbližšiu večeru radšej dá KFC.

„Donald Trump si len odpornou a úbohou náhradou prezidenta a radi by sme dostali naspäť Baracka Obamu. A tiež máte maličké ruky.“ Objavilo sa na Twitteri najznámejšieho fat foodu na svete potom, ako ich účet napadol hacker. Spoločnosť už tweet zmazala a za marketingový trapas roka sa ospravedlnili. Trump je pritom považovaný za veľkého fanúšika podnikov s rýchlym občerstvením, s obľubou zverejňuje fotky, ako si pochutnáva na vysokokalorických kúskoch.

zdroj:youtube.com

„Na základe našeho vyšetrovania sme dospeli k záveru, že náš twitterový účet bol haknutý z externého zdroja. Rýchlo sme učinili kroky a účet zabezpečili. Ospravedlňujeme sa, že tento tweet bol odoslaný prostredníctvom firemného účtu McDonald’s.

Zmienka o malých rukách je pritom narážkou na aféru z minuloročnej volebnej kampane, kedy protikandidát Marco Rubio prehlásil o Trumpovi, že má malé ruky a že takýmto ľuďom sa nedá veriť.

zdroj:youtube.com

Nebolo to však prvýkrát, kedy sa súčasný americký prezident milujúci hraničné múry stal obeťou iniciatívnych hackerov. Na jeho oficiálnej stránke donaldjtrump.com sa počas volebnej kampane objavil tajomný obrázok postavy v obleku. Na obrázku bol aj text v znení „nič nie je nemožné“. Text ďalej naznačuje, že človek stojaci za týmto kyber útokom pochádza alebo sa skrýva v Iraku.

zdroj:youtube.com

Trumpovi IT-čkári sa hneď pustili do práce a začali skúmať zdrojový kód stránky. Dopátrali sa k súboru v Java Sripte na už zrušenom účte Google Code. Ten odkazoval na tri ďalšie hacknuté servery. Podľa odborníkov však malo ísť o celkom neškodný súbor.

Kto sa za útokom skrýval zostáva dodnes záhadou. Použitá prezývka „Pro_Mastr3r“ nič bližšieho o počítačovom útoku neprezradila. Donald Trump však na svoju stránku celkom zanevrel a najviac si užíva komunikáciu s celým svetom cez Twitter. Pre Fox News to obhájil takto:

„Ak sa ma niekto snaží vykresliť v zlom svetle, aspoň mám prostriedok, ktorý mi umožní povedať, že je to klamstvo. Keby boli médiá čestné, potom by som som Twitter vôbec nemusel používať.“ Zdôraznil aj, že na sociálnych sieťach už má vyše 50 miliónov followerov vrátane Facebooku a Instagramu.

zdroj:thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK