Hackeri ukradli osobné informácie návštevníkov známej hotelovej siete, medzi poškodenými mal byť aj Justin Bieber

  • Hackeri napadli systém hotelovej siete MGM Resorts a ukradli osobné údaje približne 10,6 milióna hostí
  • Informácie tento týždeň zverejnili na hackerskom fóre
BeFunky-collage
TASR/Pixabay
  • Hackeri napadli systém hotelovej siete MGM Resorts a ukradli osobné údaje približne 10,6 milióna hostí
  • Informácie tento týždeň zverejnili na hackerskom fóre

Hackeri napadli systém hotelovej siete MGM Resorts a ukradli osobné údaje približne 10,6 milióna hostí. Prípad sa stal ešte minulý rok cez leto, no po prvý raz o ňom informovala v stredu webstránka ZDNet, podľa ktorej ukradnuté informácie tento týždeň zverejnili na hackerskom fóre.

Zástupcovia MGM Resorts pre BBC potvrdili správu o útoku s tým, že nepoznajú presný počet zákazníkov, ktorých údaje ukradli. Hackeri prenikli na cloudové úložisko, odkiaľ stiahli mená, adresy, telefónne čísla, e-mailové adresy alebo čísla cestovných pasov bývalých hostí.

Medzi poškodenými sú aj známe osobnosti

Medzi nimi boli podľa ZDNet napríklad aj spevák Justin Bieber a spoluzakladateľ sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter Jack Dorsey. Predstavitelia MGM Resorts však tieto mená nepotvrdili a dodali, že hackerom sa nepodarilo získať žiadne „finančné informácie“ alebo heslá.

Čítaj viac TU>>Ochrana heslom pri prihlásení dnes už nestačí, tvrdí expert na kyberbezpečnosť

Upozornili približne 1 300 bývalých hostí s tým, že unikli ich „citlivé údaje“, ako napríklad čísla cestovných pasov. Viac ako 52-tisíc ľudí informovali, že stiahli „menej citlivé informácie“. Spoločnosť má hotely v Las Vegas, Atlantic City, Detroite, Číne alebo Japonsku a buduje rezort v Dubaji.

V roku 2017 hackeri prenikli do systému hotelov Marriott a ukradli dáta týkajúce sa 500 miliónov hostí. Prípad spájali s hackermi sponzorovanými Čínou.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech