Hádzanárky dostali pokutu za „príliš not-sexy bikiny“. Speváčka Pink sa nahnevala a absurdnú pokutu zaplatí

  • Len krátko po tom, čo dostali nórske hádzanárky pokutu za úbor, sa rozhodli šťastie skúsiť aj nemecké atlétky
  • Oba tímy obťažuje sexizmus, ktorý v pravidlách športu vidia
Pink, nórske hádzanárky
Facebook/P!NK, SIU: Archív
  • Len krátko po tom, čo dostali nórske hádzanárky pokutu za úbor, sa rozhodli šťastie skúsiť aj nemecké atlétky
  • Oba tímy obťažuje sexizmus, ktorý v pravidlách športu vidia

Nórske plážové hádzanárky dostali pokutu 150 eur na hlavu za to, že počas zápasu vymenili požadované spodky bikín za klasické šortky. Informuje o tom portál NY Times. Pokuta zmiatla aj hovorkyňu Medzinárodnej hádzanárskej federácie, ktorá si neuvedomuje, akú chybu športovkyne urobili.

Práve táto federácia od športovkýň vyžaduje, aby nosili spodky bikín „priliehavo a prerezané smerom hore k hornej časti nohy“. Boky dna bikín nemôžu byť zároveň väčšie ako 10 centimetrov. Ide o naozaj zaujímavé pravidlo, pretože muži majú povolené klasické šortky siahajúce tesne nad kolená. Nemali by však byť vrecovité, ale obtiahnuté. 

Nórsky tím vopred upozornil predstaviteľov európskych majstrovstiev v plážovej hádzanej, že keď budú v nedeľu čeliť Španielsku v zápase o bronz, športovkyne budú mať na sebe šortky, nie bikiny. „Sme ohromené pozornosťou a podporou z celého sveta!“ povedal tím po obdržaní nečakanej pokuty. „Naozaj dúfame, že to povedie k zmene tohto nezmyselného pravidla!“ dodal, informuje NPR.

Pink sa ponúkla pokutu zaplatiť

Známa speváčka Pink na celú udalosť reagovala tweetom, že je na rozhodnutie hráčok hrdá a ponúka im uhradiť pokutu z vlastného vrecka.Som veľmi hrdá na nórsky ženský tím plážovej hádzanej, ktorý protestuje proti veľmi sexistickým pravidlám o úboroch. Práve Európska hádzanárska federácia by mala byť za tieto pravidlá pokutovaná. Dobre, dámy. Rada za vás pokuty, ktoré ste dostali, zaplatím. Len tak ďalej.

Pridávajú sa aj nemecké gymnastky

Letné olympijské hry začali len pred niekoľkými dňami. Predstaví sa na nich takmer 12-tisíc športovcov v 50 disciplínach. Chýbať nebudú ani nemecké gymnastky, ktoré sa tento rok predstavia v netradičných úboroch. Dôvodom je sexualizácia tohto športu.

Nemecké gymnastky sa na olympiáde predstavia v netradičných úboroch. Sme atlétky, nie modelky, hovoria

Gymnastky Elisabeth Seitz Kim Bui, Pauline Schäfer a Sarah Voss sa na hrách predstavia v celotelových úboroch, ktoré podľa portálu LADbible nie sú zakázané. Možno ich však považovať za netradičné a minimálne využívané. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pauline Schäfer 🤸🏽‍♀️ (@pauline_schaefer)

 
Zdroje: Twitter/P!nk, Startitup, New York Times, NPR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech