Hamran ukážkovo vycvičil Kotlebu. Urobil kvôli nemu výnimku

  • Šéf ĽSNS šíri o Hamranovi správu, že utrpel infarkt a je v nemocnici
  • Policajný prezident ho doslova vycvičil, natočil geniálnu odpoveď
hoax mariana Kotlebu o infarkte Štefana Hamrana
Reproroto: FB/Hoaxy a podvody - Polícia SR, FB/Marian Kotleba
  • Šéf ĽSNS šíri o Hamranovi správu, že utrpel infarkt a je v nemocnici
  • Policajný prezident ho doslova vycvičil, natočil geniálnu odpoveď

Šéf strany ĽSNS Marian Kotleba rozšíril o policajnom prezidentovi Štefanovi Hamranovi správu, že utrpel ťažký infarkt a je v nemocnici. Príspevok na sociálnej sieti mal v čase publikácie tohto článku viac ako 500 zdieľaní a tak sa správa dostala do povedomia širokej verejnosti, vrátane samotného Hamrana a jeho rodiny.

Policajný prezident sa však nedal a jeho odpoveď je doslova ukážková. Nakrútil video, v ktorom hovorí, že obvykle na hoaxy nereaguje, ale v tomto prípade musel urobiť výnimku.

Policajný prezident Štefan Hamran dnes na sociálnej sieti vyvrátil hoax o tom, že mal srdcovú príhodu a je v nemocnici.

V piatok publikoval užívateľský profil Marian Kotleba na sociálnej sieti Facebook status, v ktorom sa píše, že „Rádio Kompas exkluzívne získalo šokujúcu informáciu: policajný prezident Štefan Hamran má byť po srdcovej príhode hospitalizovaný v jednej z bratislavských nemocníc. Na záležitosť je uvalené prísne informačné embargo!

Ako uviedla Polícia SR, tento hoax postupne prebrali ďalšie pochybné kanály a šíril sa v prostredí slovenského internetu raketovou rýchlosťou. Policajný prezident neutrpel žiadnu srdcovú príhodu, teší sa dobrému zdraviu a dnes športuje.

Nesmierne ma mrzí, že bývalý poslanec Národnej rady SR, súčasne právoplatne odsúdený zločinec, pán Kotleba k tomu priložil ruku a na internete šíri dezinformáciu, že som tesne po nejakej srdcovej príhode a moji známi, dokonca z druhej strany našej planéty, sa na mňa obrátili, či som mal ťažký infarkt,“ povedal Hamran vo videu, ktoré dnes zverejnil na Facebooku.

Keďže podľa lekárov by človek po infarkte nevedel spraviť zhyb na hrazde, tak ako dôkaz toho, že ho nemal, tento cvik na videu predviedol.

Kotlebovcom už nepomáhajú ani hoaxy

Strana ĽSNS sa v prieskumoch prepadáva hlboko pod hranicu zvoliteľnosti, a tak využíva každú šancu na zviditeľnenie sa. No táto taktika už zrejme prestáva fungovať. Iba nedávno kotlebovci prišli do Michaloviec, aby si „uctili obeť vraždy“. Šlo o novoročnú vraždu, ktorej obeťou bola bývalá sestrička Erika a jej vrahom má byť dnes obvinený 18-ročný Valentín z osady. 

Zhromaždenie bolo predčasne ukončené pre verbálne útoky medzi kotlebovcami a Rómami. „Kotleba zneužíva tento problém vo svoj prospech a takto si zohrieva politickú polievočku, aby získal väčšie preferencie pre svoju stranu,“ povedal Tanko a dodal, že ju mu je osobne veľmi ľúto obete vraždy v Michalovciach. Zdôraznil, že aj Rómovia v Michalovciach vyšli do ulíc a zapálili sviečky z úcty k obeti.

Rómovia na Slovensku preto chystajú sériu protestov proti bývalému poslancovi Národnej rady SR Marianovi Kotlebovi (Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko). Pochody sa budú konať vo väčších mestách a obciach, chcú na ne pozvať okrem novinárov aj zástupcov Európskej komisie.

V priebehu tohto týždňa ich ohlásia príslušným úradom. Informoval o tom dnes na brífingu pred Prezidentským palácom predseda občianskeho združenia Únia Rómov na Slovensku František Tanko.

Marian Kotleba podľa Tanka už roky ponižuje Rómov, hádže všetkých do jedného vreca a burcuje majoritu proti nim. Takto to podľa jeho slov ďalej nemôže pokračovať, pretože situácia sa môže časom ešte viac vyhrotiť. Zároveň vyzval prezidentku, povereného premiéra a kompetentné úrady, aby zasiahli voči politike Mariana Kotlebu. „Ak to neurobia oni, tak to urobíme my týmito pochodmi,“ vyhlásil a dodal, že protestné zhromaždenia budú slušné.

Tanko je presvedčený, že Kotleba vytĺka politický kapitál z vraždy v Michalovciach. „Ja sa pýtam, kde bol, keď v Bratislave prišli o život dvaja ľudia, prečo sa k tomu nevyjadril? Kde je problém zbitých rómskych detí z Krompách alebo Rómov, ktorých zbili v Bardejove?“ poukázal.

Na šéfa hnutia ĽSNS už podali niekoľko desiatok trestných oznámení, ktoré sa len odložili alebo neriešili. Na Slovensku je podľa Tanka skrytý rasizmus a aj verejný rasizmus a nič sa s tým nerobí. Splnomocnenec vlády pre rómske komunity je podľa jeho slov neschopný a aj v súčasnej situácii mlčí. „V tejto pozícii by mal byť človek, ktorý je ochotný vycestovať a problémy hneď riešiť,“ myslí si Tanko.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá