Harabin vytiahol do kampane proti liberálom kandidátku „boxeristku“, ktorú kritizovali médiá za svoje výstupy

  • Strana Vlasť predstavila video, kde sa objavila aj kandidátka, ktorú v minulosti kritizovali viaceré médiá
  • V predvolebnom spote má ukázať, ako dokáže zatočiť s liberálmi
Strana Vlasť
Strana Vlasť
  • Strana Vlasť predstavila video, kde sa objavila aj kandidátka, ktorú v minulosti kritizovali viaceré médiá
  • V predvolebnom spote má ukázať, ako dokáže zatočiť s liberálmi

V nedávnom článku o najväčších fejloch v predvolebných kampaniach politických strán sme prišli s niekoľkými videami, heslami a názormi politikov, ktorí sa snažia ľudí zaujať skutočne netradične a v niektorých prípadoch aj bizarne.

Čítaj viac TU>>Staň sa fanúšikom Sulíka a vyhraj iPhone. Toto sú najväčšie faily v predvolebných kampaniach

So spotom, ktorý by sa mohol spokojne zaradiť do nášho rebríčka prišla aj strana Vlasť, v ktorom sa objavuje kandidátka číslo 7 Monika Sofiya Soročinová. Tá bola v minulosti kritizovaná webom O médiách za svoj výstup na TA3 k zahraničnej politike.

„Vo vysielaní ju moderátorka Anka Žitná a TA3 predstavili ako expertku na zahraničné vzťahy a o jej straníckej príslušnosti nezaznelo v celej 15-minútovej relácii Tak takto?! ani slovo. Celá relácia ako keby bola prispôsobená proruskej agende Vlasti,“ píše sa na stránke O médiách.

Študovala v Rusku, obhajuje Putina

V televízii nezaznela ani jedna zmienka o tom, že Soročinová kandiduje za stranu Vlasť a bola prezentovaná ako odborníčka a expertka na medzinárodnú politiku. Jej odbornosť je však ťažké zistiť, pretože prostredníctvom mediálnych výstupov sa doteraz veľmi neukázala.

„Na Štátnej univerzite v Sankt-Peterburgu vyštudovala a prednášala najmä na témy verejnej diplomacie, Rusko-Slovenských vzťahov a idey zjednotenia Slovanov. Počas štúdia sa aktívne venovala aj dobrovoľníckej a charitatívnej činnosti. Od roku 2016 sa stala ambasádorkou pre Medzinárodné mládežnícke právnické fórum v Sankt-Peterburgu,“ opisuje kandidátku strana Vlasť.

V novom kampaňovom videu je Soročinová v pozícii boxeristky, ktorá je „študovanou sedmičkou a s ultraliberálnymi trasorítkami urobí poriadok raz-dva“, píše sa pod kampaňovým videom.

Vo videu sa ukazal aj Štefan Harabin, ktorý je po celý čas vo videu stredobodom pozornosti. Soročinová v televízii TA3 obhajovala aj ruského prezidenta Vladimíra Putina a kritizovala stúpajúci extrémizmus na Slovensku. Strana Vlasť má práve najväčšieho konkurenta vo voľbách extrémistov z ĽSNS.

OPRAVA: V poslednom odseku článku sme omylom zverejnili, že pani Soročinová je súčasťou neziskovej organizácie Inštitútu hospodárskej politiky. Za túto nesprávne uvedenú informáciu sa ospravedlňujeme.

Marketingová pedofília

Na svojej sociálnej sieti sa Soročinová vyjadruje hlavne k medzinárodnej politike, ale nevyhla sa ani ekologickej aktivistke Grete Thunbergovej, o ktorej hovorí, že bola zneužitá pre účely marketingovej pedofílie.

„Je veľmi smutné, že deti sa čoraz častejšie stávajú obeťami ‚marketingovej pedofílie’. V súčasnom svete sociálnych sietí vôbec nie je ťažké (na základe komentárov, lajkov, sledovaných stránok, a podobne) vytipovať si mladého človeka, ktorý bude ľahko ovplyvniteľný,“ píše o Grete.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech